КОНСПІРОЛОГІЯ: Олімпіада у Барселоні 1992 року передбачила пандемію COVID-19

КОНСПІРОЛОГІЯ: Олімпіада у Барселоні 1992 року передбачила пандемію COVID-19

11 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
730

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

До українського сегменту Facebook потрапило відео польського походження про те, що нібито передвісники пандемії COVID-19 були показані ще під час Олімпіади 1992 року у Барселоні. На підтвердження цього у відео проводять аналогії між заходами на відкритті Олімпіади та символами пандемії: формою вірусу, вакцинами тощо. 

Скриншоти відео, що поширюють у Facebook

Однак жодного зв’язку між Олімпіадою у Барселоні у 1992 році та пандемією COVID-19 не існує — це конспірологія. 

Першоджерело відео — акаунт у TikTok @obserwatorkonca. Цей акаунт систематично випускає відео конспірологічного характеру. Наприклад, про символи 666 у мультфільмах Дісней чи передбачення пандемії у 2013 році. Більшість відео містять відсилки до сатанізму, яким автор каналу намагається пояснювати події, що відбуваються у світі. 

Як ми вже писали вище, фейк прийшов з польськомовного сегменту соцмереж, і раніше його вже спростовували незалежні фактчекери з Demagog

По-перше, символи на відкритті Олімпійських ігор у Барселоні 1992 року були пов’язані не з пандемією, а з давньогрецькою міфологією, зокрема, з міфом про Ясона. Показані у відео персонажі символізують голод, війну, невігластво, честолюбство, сили зла, з якими борються мандрівники. У церемонію відкриття Олімпійських ігор не закладали жодні сенси про пандемію чи вакцинацію. У спростуванні Demagog також зазначено, що спектакль підготував театральний колектив La Fura dels Baus, артисти якого і розповідали міф про пошук Ясоном золотого руна.

По-друге, на останньому скриншоті вище зображені нібито щупальця, про які автор відсилає подивитися відео доктора Франца на Bitchute. Мова йде про те, що нібито у вакцинах є організми зі щупальцями. Схожий фейк ми вже спростовували раніше. Подібні заяви про наявність у вакцинах організмів чи інших сторонніх об’єктів — безпідставні. 

Раніше ми вже спростовували схожі фейки про те, що передвісники пандемії були на Олімпійських іграх у Лондоні у 2012 році або що під час Олімпійський ігор у Токіо у 2020 році ілюмінати продемонстрували новий світовий порядок.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний