КОНСПІРОЛОГІЯ: Пандемію передбачили в грі «Spider-Man» та корейському фільмі
Beta

КОНСПІРОЛОГІЯ: Пандемію передбачили в грі «Spider-Man» та корейському фільмі

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
261

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють конспірологічний відеоролик, у якому запевняють, що пандемія COVID-19 — невипадкова. Світові лідери нібито знали про неї завчасно, бо ними керує «світовий уряд масонів». У відео йдеться, ніби у фільмах та відеоіграх передбачали пандемію. Спростовуємо ці та інші неправдиві тези. 

Хибна теза: У комп’ютерній грі «Spider-Man» 2018 року передбачили пандемію коронавірусу.

За сюжетом гри “Spider-Man” над територією Нью-Йорку випускають вірус під назвою “Дихання диявола”. Місто закривають на карантин, оскільки вірус заразний.

Однак не має сенсу порівнювати вигаданий сюжет комп’ютерної гри з реальними подіями. По-перше, схожий сюжет використовували багато разів: наприклад у фільмі «Зараження» 2011 року або в одній із серій мультсеріалу «Сімпсони» 1993 року, де герою Гомеру надсилають заражену посилку з Китаю. Це «передбачення» VoxCheck уже коментував у цьому матеріалі

По-друге, сама причина появи вірусу, його розповсюдження у грі не схожі на ситуацію, яка сталася в реальному світі. У грі вірус — це невдала вакцина, яка стала біологічною зброєю. Випускає її ж один з головних злодіїв — доктор Октавіус.

Теорію про лабораторне походження нового коронавірусу знову почали активно обговорювати після того, як у травні Головний медичний радник Білого дому Ентоні Фаучі та президент Джо Байден почали закликати до більш ретельного розслідування походження SARS-CoV-2. Деякі науковці теж закликають до подальших досліджень, бо ставлять під сумнів відкритість китайської влади.

Поки доказів того, що вірус розробили в лабораторії, не виявили. ВООЗ дотримується думки, що коронавірус має природне походження

Хибна теза: У корейському фільмі передбачили пандемію.

На відео демонструють уривок японського фільму “AI Houkai” (“Колапс штучного інтелекту”), і він вийшов у прокат 31 січня 2020 року — за місяць після того, як виявили новий коронавірус. У сюжеті немає збігів з реальністю. У фільмі штучний інтелект через свої алгоритми починає винищувати “непотрібних” людей. До речі, за сценарієм фільму, це стається у 2030 році, а не 2019 чи 2020.

Хибна теза: Мер Москви Собянін та тогочасний прем’єр-міністр РФ Медвєдєв «передбачили» пандемію коронавірусу ще до того, як про початок пандемії оголосила ВООЗ.

ВООЗ оголосила пандемію 11 березня, у той час як мер Москви Собянін ще 5 березня видав наказ про посилення карантинних заходів у Москві. На сайті Собяніна написали, що ситуація в місті була “відносно спокійною”, і був лише один підтверджений випадок коронавірусу. А режим “підвищеної готовності” ввели, щоб уникнути нових заражень, бо “через Москву проходить половина пасажирів”, які прибувають в Росію. 

Ще до 11 березня, коли оголосили пандемію, вже було виявлено 118 тисяч хворих на COVID-19 у 114 країнах. Тому, власне, й оголосили пандемію. 

Пандемія — це епідемія, що виникає в усьому світі або охоплює велику кількість територій, перетинаючи державні кордони та вражаючи значну кількість людей. У ВООЗ також наголошують на новизні хвороби.

До того ж ще до оголошення пандемії від ВООЗ деякі країни почали запроваджувати превентивні заходи, аби запобігти розповсюдженню коронавірусу. Так, наприклад, ще у січні 2020 додаткові заходи безпеки стосовно рейсів з Китаю ввели в аеропортах США, Південної Кореї, Таїланду тощо.

Крім цього в ролику стверджують, що коронавірус – це грип, а тестів для виявлення грипу не існує. VoxCheck вже неодноразово спростовував ці фейки (наприклад, тут і тут). Тести для виявлення коронавірусу існують, так само як і для грипу. А COVID-19 набагато небезпечніший та заразніший, ніж сезонний грип.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний