КОНСПІРОЛОГІЯ: Сімпсони передбачили дату відновлення СРСР та війну в Сирії

КОНСПІРОЛОГІЯ: Сімпсони передбачили дату відновлення СРСР та війну в Сирії

31 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
2022

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, у якому стверджують, ніби у мультсеріалі «Сімпсони» встановили точну дату відновлення СРСР — вересень 2024 року. На це автори серіалу нібито вказують у 22 серії 25 сезону, де відбувається 79-й забіг навколо школи Спрінгфілда. Автори вказують, що  79  — це порядковий номер певної регулярної події, як-от засідання Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН), яке має відбутись у вересні 2024 року. Окрім цього, на відродження СРСР у мультсеріалі нібито натякають у 19 серії 9 сезону, коли на засіданні Ради Безпеки ООН табличка на столі російського представника змінюється з напису «росія» на «Радянський Союз». 

Також автори наводять приклади кількох «передбачень» у мультфільмі, які збулись: 

  • теракт 11 вересня 2001 року, показаний у 1997 році;
  • війна у Сирії, яка почалась у 2011 році, спрогнозована у 2001 році;
  • пожежа в Нотр-Дамі у 2019 році, показана у випуску 2007 року;
  • зустріч Дональда Трампа, короля Саудівської Аравії та президента Єгипту у 2017 році, передбачена у 2002 році

Утім, це конспірологія. Деякі з цих прикладів є маніпулятивними, інші — неправдивими. 

У 19 серії 9 сезону у «Сімпсонах» дійсно показали епізод, під час якого на засіданні у штаб-квартирі ООН російський представник змінює табличку з написом «росія» на табличку з написом «Радянський Союз».

Скриншот 19 серії 9 сезону мультсеріалу «Сімпсони»

Проте цей уривок не є доказом «скорого відновлення Союзу». У серії йдеться про те, що головний герой — Гомер Сімпсон — потрапляє на борт американського атомного підводного човна, який через помилку героя опиняється в російських водах. Це викликає міжнародний скандал. На засіданні Ради Безпеки ООН росія перетворюється на Радянський Союз. Утім, ця подія не є пророчою. Так, американські крейсери заходили у води Союзу у 1986 та 1988 роках. Однак 9 сезон «Сімпсонів» створили у 1998 році, уже після розпаду Радянського Союзу. Можна припустити, що саме цим подіям була присвячена серія. 

У 22 серії 25 сезону показано 79-й забіг навколо школи, засідання Генасамблеї ООН у 2024 році дійсно матиме той же порядковий номер. Проте немає доказів, що автори серіалу обрали число 79, щоб позначити номер засідання міжнародної організації або вкладали в епізод якийсь прихований сенс. 

У серії на кілька хвилин з`являється мапа світу у видозміненій формі. На ній показано, що Радянський Союз відновився у своїх колишніх кордонах, тобто 15 радянських республіках, а також захопив скандинавські країни. Утім, надалі у випуску немає згадок про Радянський Союз чи його відродження. Також в епізоді не вказують рік, в якому відбувається забіг.

Скриншоти 22 серії 25 сезону мультфільму «Сімпсони» 

Окрім цього, «Сімпсони» не спрогнозували війну у Сирії. Насправді у 14 серії 12 сезону герої співають пісню про Саддама. Ймовірно, у цих рядках йшлося про іракського диктатора Саддама Хусейна, режим якого США намагались змінити починаючи з 1998 року. А 14 епізод 12 сезону «Сімпсонів» вперше був показаний у 2001 році. 

Цю теорію змови вперше поширили у 2013 році прихильники чинного президента Сирії Башара Асада. Вони також вказали, нібито прапор, показаний у мультфільмі, ідентичний до того, який використали сирійці для повстання проти режиму Асада через 10 років. Проте сирійська опозиція не винайшла новий прапор у 2011 році, а взяла зелено-біло-чорний стяг, який використовувався у Сирії починаючи з 1932 року. 

1. Скриншот 14 серії 12 сезону мультсеріалу «Сімпсони»; 2. Прапор повстанців проти режиму сирійського диктатора Башара Асада

Зустріч тодішнього президента США Дональда Трампа, короля Саудівської Аравії Салмана бін Абдулазіза і президента Єгипту Абделя Фаттаха ас-Сісі в 2017 році, яку показали у мультфільмі, — це не містичне передбачення, а перемальоване фото. Це зображення з`явилось у відео, опублікованому на офіційній сторінці «Сімпсонів» у фейсбуці того ж року, за кілька днів після візиту президента США до Саудівської Аравії. Захід був присвячений відкриттю Глобального центру боротьби з екстремістською ідеологією. 

1. Скриншот відео, опублікованого на фейсбук-сторінці «Сімпсонів»; 2. Фото зустрічі президента США Дональда Трампа, короля Саудівської Аравії та президента Єгипту 

До того ж раніше ми спростовували фейк, нібито у «Сімпсонах» передбачили пожежу в Нотр-Дамі та теракт 11 вересня 2001 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний