НЕПРАВДА: У «Сімпсонах» передбачили пожежу в Нотр-Дамі та теракт 11 вересня 2001 року

НЕПРАВДА: У «Сімпсонах» передбачили пожежу в Нотр-Дамі та теракт 11 вересня 2001 року

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
1000

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що у серіалі «Сімпсони» передбачили появу COVID-19, президентство Дональда Трампа, пожежу в Нотр-Дамі та теракт 11 вересня 2001 року.

Однак більшість із цих тверджень неправдива.

Кадри з серіалу, на яких нібито передбачають пожежу в Нотр-Дамі та теракт 11 вересня

У 17 епізоді 11 сезону «Сімпсонів», випущеному в 2000 році, Дональд Трамп справді був президентом США у період до 2030 року (точний рік виборів та правління не уточнюють).

Решта згаданих передбачень — фейкові.

Зображення з пожежею в Нотр-Дамі відредагували. На справжньому кадрі з серіалу (з 7 епізоду 19 сезону, випущеного в 2007 році) Нотр-Дам у Спрінгфілді є неушкодженим. У цій серії немає пожежі на території храму.

Нотр-Дам у Спрингфілді. Джерело: Simpsons Wiki

Вежі-близнюки, які постраждали від теракту 11 вересня 2001 року, згадувалися в 1-ому епізоді 9 сезону серіалу, випущеному в 1997 році. Проте в серії не показують теракт. Натомість «передбачення теракту» можна побачити лише в кадрі з журналом із написом «New York $9» та зображенням веж, які разом нагадують число «11». Таким чином, виходить дата теракту — 9/11.

Вежі-близнюки у «Сімпсонах». Джерело: Simpsons Wiki

Щодо коронавірусу, раніше VoxCheck спростовував, що у «Сімпсонах» передбачили пандемію COVID-19. Насправді автори фейку відредагували кадр із серіалу та додали напис «коронавірус».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний