КОНСПІРОЛОГІЯ: Україна палить свої та російські поля пшениці

КОНСПІРОЛОГІЯ: Україна палить свої та російські поля пшениці

29 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1204

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ просувають теорію змови, ніби українські поля з урожаєм пшениці палять не російські військові, а це «глобалісти-неокони» втілюють свій план влаштувати світовий голод. Голод нібито запланували на наступний рік — «одразу після чергової пандемії восени». ««Світовий голод» насправді є частиною сатанинської повістки глобалістів щодо корекції людини як роботи Творця», — додають російські ЗМІ. Як доказ наводять статтю ООН «Переваги світового голоду». 

Крім цього, у статтях йдеться, ніби пожежами на своїй та російській території Україна «платить» за постачання Західної зброї. 

Це все — конспірологічні теорії, які просувають наративи російських дезінформаційних кампаній про вторгнення в Україну. 

По-перше, пожежі на українських полях — це результат умисних обстрілів та підпалів російських військових. Вони спеціально використовують запальні снаряди, щоб спричиняти пожежі. 

За оцінками Forbes, близько 350 000 га полів вже згоріло у зоні бойових дій. Зокрема на Донеччині за цей час зафіксовано 31 польову пожежу від російських снарядів, що знищили 597 га пшениці. Минулого року втрати від польових пожеж склали всього 6 га, причому станом на 9 липня 2021 року пожеж не було взагалі. 

Окрім Донецької області, окупаційні війська обстрілюють поля у Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській, Харківській та Луганських областях. За даними поліції, на Херсонщині щодня виникають масштабні пожежі, уже вигоріло сотні гектарів пшениці, ячменю та інших зернових культур, вигорають полезахисні смуги та ліси. 7 липня удари російських військ по Запорізькій області призвели до загоряння місцевих полів та полів сусідньої Дніпропетровської області. У результаті вигоріло близько 20 гектарів пшениці

Через постійні обстріли гасити такі пожежі вкрай важко, а на окупованих землях росіяни навмисно не дозволяють гасити займання. 

Крім цього, російські війська знищують сховища із вже зібраним зерном. Наприклад, росіяни скинули на підприємство ТОВ «Голден АГРО» у Рубіжному потужні авіабомби. Вони знищили всю сільгосппродукцію, що там зберігалася: 17 тисяч тонн пшениці та 8,5 тисяч тонн соняшника. 

Фермери також розповідали, що не можуть повністю засівати поля та збирати врожай через те, що поля заміновані. Внаслідок російських обстрілів також знищено сільськогосподарську техніку та склади, в яких зберігають зерно. 

Те, що росія навмисно обстрілює зернові сховища в Україні, знищує врожай і краде українське зерно, підтверджують у ЄС та Держдепі США

По-друге, статтю «Про переваги світового голоду» опублікували в журналі ООН ще в 2008 році, вона задумувалася як сатирична. Автор розмірковує про ті фактори, які спричиняють та підтримують голод в усьому світі. ООН бореться зі світовим голодом, а не закликає його влаштувати. Детально цю маніпуляцію ми спростовували тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний