Кредити та депозити в Україні

Кредити та депозити в Україні

Photo: ua.depositphotos.com / shirotie
21 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
721

За перші два місяці повномасштабної війни обсяг корпоративних кредитів залишився практично на тому самому рівні (невелике скорочення у березні було «перекрите» невеликим зростанням у квітні). Обсяг кредитів фізичним особам скоротився на 4,2%. Завдяки забороні валютного кредитування фізосіб у 2011 році частка валютних кредитів стрімко скоротилася (вона трохи виросла у 2015-2016 через значну девальвацію гривні внаслідок початку російської агресії). Це знизило валютні ризики домогосподарств.

Дані: НБУ, залишки коштів на кінець періоду 

Дані: НБУ, залишки коштів на кінець періоду 

Обсяг депозитів за березень-квітень трохи виріс як для корпоративного сектору, так і для фізосіб. Незначно (6% для корпорацій та 3% для фізосіб) скоротилися валютні депозити, натомість виросли гривневі - на 7% та 18% відповідно. Це свідчить як про довіру до банківської системи, так і про те, що особи чи підприємства могли скоротити споживання (інвестиції) через війну.

Ставки за кредитами трохи виросли - по-перше, через підвищення облікової ставки НБУ (10% з січня), по-друге, через зростання ризиків унаслідок війни. 

Дані: НБУ 

Ставки за депозитами залишилися майже на попередньому рівні, у квітні навіть трохи знизилися, оскільки відпливу депозитів не спостерігається.

Дані: НБУ

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний