МАНІПУЛЯЦІЯ: Анна Бербок заявила, що її не турбує, що думають німецькі виборці, вона ставить Україну на перше місце

МАНІПУЛЯЦІЯ: Анна Бербок заявила, що її не турбує, що думають німецькі виборці, вона ставить Україну на перше місце

30 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
313

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео на якому міністерка закордонних справ Німеччини Анна Бербок говорить: «Я ставлю Україну на перше місце, незалежно від того, що думають мої німецькі виборці або наскільки важке їхнє життя». Автори допису додають, мовляв, західні політики готові принести в жертву українців і німців, аби завдати шкоди росії.

Утім, це маніпуляція.  Автори посту процитували лише одне речення, яке сказала Бербок. У цьому ж відео політикиня зазначила, що санкції проти росії ніхто скасовувати не буде, але уряд надасть соціальну підтримку своїм громадянам, щоб впоратися з наслідками санкцій взимку.

Скриншот відео

Позаду на відео видно напис «Форум 2000» — це щорічна міжнародна конференція, яка проходить у Празі. У серпні 2022 року відбулась 26-та конференція, головною темою якої була ситуація в Україні. Однією зі спікерок була Анна Бербок. Саме із запису конференції 2022 року взяли вищезгаданий уривок.

Скриншот запису 26-тої конференції  «Форум 2000» 

На запитання модератора, якою Німеччина бачить успішну Україну та як би вона визначила успішну Україну, Бербок відповіла, що Україна бореться за те, на що кожна країна має право — визначати своє майбутнє самостійно. Вона сказала, що бачить Україну у майбутньому вільною та мирною.

«Ми сьогодні дуже чітко заявили на нашій неформальній раді, а також у документі, який ми опублікували разом з моїми французькими колегами, що ми підтримуємо Україну стільки, скільки ми будемо їм потрібні. Ми всі погоджуємося з цим, і не занадто сильна фраза, це звичайна справа, якщо ви вірите у верховенство права та свободу у світі», заявила Бербок. 

Далі прозвучала фраза, яку поширили у мережі. «Якщо я дам обіцяю як політик, і, на щастя, в демократії може бути ймовірність, що люди зі мною не погодяться і скажуть через чотири роки: “що ж, ви не сказали нам правду”. Але якщо я дам обіцянку людям в Україні: ”Ми будемо поруч, поки ми вам потрібні”, тоді я хочу це зробити, незалежно від того, що думають мої німецькі виборці, але я хочу це зробити для народу України. І тому для мене важливо бути завжди дуже відвертою і чесною. Це означає, що кожне рішення, яке я ухвалюю, я повинна чітко усвідомлювати, що це буде тривати до тих пір, поки я буду потрібна Україні», — повідомила міністерка закордонних справ Німеччини. Далі вона сказала, що хоча всі прагнуть, щоб війна закінчилась уже завтра, якщо вона не припиниться швидко, Німеччина буде підтримувати Україну і через два роки. 

Бербок заявила, що попереду зима і однією зі стратегій кремля є розхитування демократії та звинувачення, мовляв, через санкційну політику європейці страждатимуть. Посадовиця зазначила, що європейські уряди мають знайти рішення, щоб послабити вплив санкцій на громадян. «Люди підуть на вулиці і скажуть: «ми не можемо платити наші рахунки за енергію», а я скажу: «так, я знаю, тому ми допоможемо вам із соціальними заходами», але я не хочу сказати «добре, тоді ми припиняємо санкції проти Росії». Ми будемо підтримувати Україну, а це означає, що санкції залишаться також і взимку», — сказала Бербок.

Наприкінці промови вона вказала, що уряд Німеччини солідарний з усіма німцями, так само як і солідарні з українцями.

У зимовий період 2022-2023 років Європа готувалась до складного опалювального сезону, оскільки росія суттєво скоротила постачання газу у відповідь на санкції, які є ЄС наклав на імпорт російського вугілля, ввезення морським транспортом нафти та нафтопродуктів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний