МАНІПУЛЯЦІЯ: Байден зізнався у веденні підлої політики щодо інших країн

МАНІПУЛЯЦІЯ: Байден зізнався у веденні підлої політики щодо інших країн

29 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
555

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито президент США Джозеф Байден під час різдвяного звернення зізнався у підлому ставленні до інших країн. Автори наводять нібито цитату Байдена: «Наша політика стала такою злою, такою підлою, такою заангажованою….Ми бачимо одне в одному ворогів, а не сусідів».

Утім, ці слова вирвали з контексту. 

Скриншот повідомлення

Насправді Джозеф Байден згадав про пандемію COVID-19, яка поглибила протиріччя всередині суспільства.

«Пандемія забрала у нас так багато. Ми втратили так багато часу один з одним. Ми втратили так багато людей — людей, яких ми любили. Понад мільйон життів втрачено лише в Америці. Це мільйон порожніх стільців, що розбивають серця в будинках по всій країні. Наша політика стала такою злою, такою підлою, такою заангажованою. І занадто часто ми бачимо один в одному ворогів, а не сусідів; демократів чи республіканців, а не співвітчизників. Ми стали занадто розділеними», — заявив президент США.

Байден висловив надію, що це Різдво об’єднає американців. Він також закликав помолитися за солдатів, які боронять США і перебувають далеко від своїх родин. Далі у промові не було згадок про росію чи інші країни.

Із серпня 2021 року Державний департамент за наказом Байдена виділив вже 28 пакетів військової допомоги для України. Після візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона Байден розпорядився виділити ще один мільярд доларів на оборонну допомогу для України. Окрім цього, 850 мільйонів доларів військової допомоги надасть Держдеп США. Кошти будуть спрямовані на боротьбу з російською збройною агресією. Імовірно,  цей фейк спрямований на те, аби утвердити думку росіян, що США чинять «підло», допомагаючи Україні, і навіть визнають це.

Російські ЗМІ не вперше спотворюють слова політиків та маніпулюють змістом цитат, аби підтвердити певний наратив. Так, раніше ми спростовували фейки, нібито в Білому Домі та Бундестазі визнали неможливість повернення Криму до складу України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний