МАНІПУЛЯЦІЯ: Більш ніж 70 % німців не підтримують збільшення військової допомоги Україні — опитування

МАНІПУЛЯЦІЯ: Більш ніж 70 % німців не підтримують збільшення військової допомоги Україні — опитування

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
949

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють опитування німецької компанії Infratest Dimap та заявляють, що понад 70% мешканців Німеччини виступають проти збільшення військової допомоги надання зброї Україні.

Утім, це — маніпуляція. У респондентів питали, чи вважають вони військову допомогу Україні достатньою, лише 30% опитаних назвали обсяг військової підтримки України надмірним.  

З 31 жовтня по 2 листопада 2022 року компанія Infratest Dimap на замовлення телеканалу ARD провела опитування серед мешканців Німеччини щодо надання Україні допомоги. В опитуванні взяло участь понад 1300 учасників, яке відбувалося онлайн та по телефону.

Запитання до німців було таким: «Росія вторглася в Україну наприкінці лютого. Німеччина відреагувала на це різними кроками. Будь ласка, вкажіть нижче, чи є вони достатніми, занадто великими або недостатніми…». 

За результатами опитування, 41% учасників вважають підтримку Німеччини зброєю достатньою. Лише 30 % опитаних відповіли, що поставки німецької зброї в Україну є надмірними. Близько 21 % респондентів вважають підтримку Україні недостатньою. Отже, в опитуванні не питали, чи варто Німеччині збільшувати військову підтримку України. Натомість респонденти оцінювали поточний обсяг підтримки. Лише третина респондентів назвали цей обсяг занадто великим. 

Крім того, згідно з опитуванням, 37 % учасників визнають, що накладені санкції на росію є недостатніми. Та лише 23 % висловилися, що санкції занадто великі.

На початку квітня 2022 року компанія Infratest Dimap також проводила опитування щодо надання Україні зброї. Тоді 55 % опитаних підтримали рішення німецького уряду надати Україні важке озброєння, а 37 % учасників висловилися проти.

Раніше ми вже спростовували схожу маніпуляцію рф про те, що 76,6 % французів вважає, нібито поставки зброї в Україну треба зупинити. Насправді ж результати голосування в соцмережах не відповідають нормам соціологічних досліджень.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний