МАНІПУЛЯЦІЯ: Британська газета The Guardian дійшла висновку, що Україна програла війну

МАНІПУЛЯЦІЯ: Британська газета The Guardian дійшла висновку, що Україна програла війну

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
614

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що британська газета The Guardian нібито прийшла до висновку про програш та погіршення подальшого стану України. 

Проте це — маніпуляція. У подкасті заявляють, що російсько-українська війна заходить у глухий кут через насичення обох сторін дронами. Далі у випуску відзначають креатив і ефективні дії ЗСУ та те, що всі в Україні борються за перемогу та не мають наміру зупинятися.

Скриншот допису

Основою для маніпуляції став випуск подкасту «Today in Focus» від The Guardian під назвою «Has Putin got the upper hand in Ukraine?». У ньому, за версією російської пропаганди, заявили про перемогу путіна в Україні. 

Ведучий Майкл Сафі разом з британським кореспондентом The Guardian Люком Гардінґом, який щойно повернувся з України, обговорили поточну ситуацію на фронті. Проте про перемогу путіна у програмі не вказують. Також учасники даного випуску не є військовими експертами.

Так, на 4 хвилині подкасту, посилаючись на статтю Валерія Залужного для The Economist, Гардінґ говорить, що російсько-українська війна заходить у глухий кут через паритет дронів. Це не дозволяє скупчувати техніку для наступів та ускладнює проведення прихованих атак, тому потрібне якесь нове військове рішення. Також він згадує мінні поля в Україні, які є найбільшими у світі. На 12 хвилині Гардінґ вказує, що саме час є перевагою для путіна, зокрема, тому що у 2024 році на президентських виборах у США може перемогти Дональд Трамп, через що обсяг допомоги Україні може змінитися. Якщо вона зменшиться, українська сторона продовжить отримувати допомогу від європейських країн для захисту від нового російського наступу, проте можливість подальшого звільнення територій зникає. 

На 09:42 ведучі відзначають креатив українців: «Українці не сидять, склавши руки. Вони роблять неймовірно креативні речі. До прикладу, вони використали ракети Storm Shadow для атаки на російський штаб Чорноморського флоту, що, швидше за все, дозволило знищити багато високопоставлених російських офіцерів». 

Також на 15:40 присутні роздуми про напад ХАМАС на Ізраїль та як це вплине на допомогу Україні: «Але це не просто увага ЗМІ, чи є ризик того, що політичні та фінансові ресурси будуть перенаправлені на Близький Схід, а не в Україну? 

Що ж, це те, як республіканці бачать це, вони кажуть, що допомога Ізраїлю є більш “нагальною”, але я думаю, що це насправді просто політичний вибір».     

На 17:35 ведучі вказують, що Україна, не маючи власного флоту, заподіює шкоду російським військовим кораблям у Чорному морі за допомогою морських дронів: «Майте на увазі, Україна не має власних військово-морських сил, але вона зуміла вигнати росіян з Чорного моря. Це напрочуд вражає, – зробити це, не маючи флоту. Росіяни патрулювали Чорне море судном за $0,5 млрд, а українці потопили його морським дроном за $20 тис». 

У кінці Гардінґ зазначає, що Україна повинна надалі отримувати зброю, яка дозволить їй перемогти росію. Також відзначає, що всі в Україні борються за перемогу та не мають наміру зупинятися: «Я маю на увазі: можна стверджувати, що українці вже перемогли, у тому, що вони пережили початковий російський наступ і вони знають, що таке їхня країна. Вони знають, що таке їхня культура. Вони знають, яка їхня мова. Кожен намагається якось допомогти: чи то хіпстери, які збирають гроші для українських військових, виступаючи у барах, чи то добровольці, які пішли воювати. Путін допустив категоричну помилку: він вважав, що воює лише проти Зеленського та української армії, а більшість українців — це росіяни, які б радісно зустрічали російську армію. Але реальність така, що Україна стала великим суперорганізмом, де росія бореться проти всього населення країни, включно з жінками та людьми похилого віку. Це не лише молоді люди. Усі борються за перемогу, і ніхто не збирається зупинятися».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний