МАНІПУЛЯЦІЯ: Британський воєнний аналітик порадив українському командуванню пропускати ракетні удари росії

МАНІПУЛЯЦІЯ: Британський воєнний аналітик порадив українському командуванню пропускати ракетні удари росії

16 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
710

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі з посиланням на новину Sky News поширюють інформацію, ніби професор та аналітик з питань безпеки і оборони Майкл Кларк порадив ЗСУ пропускати ракетні удари росії, щоб зберегти засоби протиповітряної оборони (ППО) для майбутнього контрнаступу. Автори заявляють, нібито Кларк закликав українську владу не використовувати американські зенітні комплекси проти дешевих російських дронів.

Утім, це маніпуляція. Майкл Кларк не давав порад українському керівництву щодо використання ППО. Він лише припустив, що через високу інтенсивність російських атак в України можуть закінчитися боєприпаси для ППО.

1 травня 2023 року Sky News опублікувало новину під заголовком «Війна в Україні: професор Майкл Кларк пояснює, чому Україні, можливо, доведеться “почати пропускати ракети”». Проте в етері воєнний аналітик не говорив, що Україна має «почати пропускати ракети». Ці слова — переказ журналістів Sky News.

Майкл Кларк зазначив, що обстріл 30 квітня, як і кілька попередніх атак, можуть бути націлені на знищення українських військових потужностей, потрібних для майбутнього контрнаступу. Він повідомив, що українська протиповітряна оборона працює досить добре.

«Ймовірно, у них почнуть закінчуватись ракети, якщо вони не будуть обережними. Я маю на увазі, що українці використовують старі радянські ракети С-300, але вони використовують понад 200 ракет на місяць, тому їм не буде вистачати боєприпасів», — припустив Кларк.

Він додав, що розгортання американської системи ППО Patriot, яка наразі знаходиться в Польщі (за даними Міноборони України системи Patriot прибули в Україну ще 19 квітня), потребуватиме часу, навчання військових та грошей. Тому аналітик спрогнозував, що Україна ймовірно не буде використовувати дорогу систему, щоб збивати дешеві російські дрони.

Експерт висловив думку, що стратегія росії полягає у тому, щоб спонукати Україну використовувати якомога більше боєприпасів, тим самим виснажуючи її запаси. 

Майкл Кларк не давав порад українському керівництву пропускати ракети, а лише висловив свої припущення та роздуми про можливу нестачу боєприпасів для української ППО. Неправильне тлумачення його слів могло виникнути через некоректний заголовок статті Sky News.

Раніше ми спростовували маніпуляцію, ніби Захід використовує Україну як розхідний матеріал, надаючи їй новітню зброю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний