МАНІПУЛЯЦІЯ: Будинок сім’ї загиблого військового обікрали під час похорон у 2023 році

МАНІПУЛЯЦІЯ: Будинок сім’ї загиблого військового обікрали під час похорон у 2023 році

9 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
363

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відрізок одного із сюжетів, у якому йдеться про те, що троє злодіїв обікрали будинок сім’ї загиблого військового під час його похорон на Львівщині у 2023 році.

Такі повідомлення є маніпулятивними. Пропагандисти поширюють стару новину, адже подія сталася у 2016 році.

Скриншот допису

За ключовими словами ми знайшли оригінальний сюжет про крадіжку в будинку військового, який опублікували 25 липня 2016 року. Подія сталася 22 липня того ж року в місті Золочів на Львівщині. Крадії залізли до будинку під час похорону військовослужбовця Андрія Швеця, який служив добровольцем під час проведення Антитерористичної операції на Сході України.

Пізніше поліція затримала підозрюваних трьох підлітків, які вкрали гроші та майно на близько 40 тисяч гривень. 

Пропагандисти вкотре використали стару історію, аби висміяти та дискредитувати українців. Раніше ми вже спростовували схожий фейк, нібито британського принца Ендрю звинуватили в сексуальному насильстві щодо українських дітей після візиту в Україну. У цьому випадку пропагандисти також використали стару історію скандалу принца Ендрю, який насправді ніяк не стосується України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний