МАНІПУЛЯЦІЯ: CDC змінили визначення терміну «вакцина», бо вони неефективні

МАНІПУЛЯЦІЯ: CDC змінили визначення терміну «вакцина», бо вони неефективні

29 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
763

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що американське агентство CDC (Центри з контролю та профілактики захворювань США), яке займається організацією охорони здоров’я та контролем захворювань, змінило визначення терміну “вакцина”. Це начебто зробили для того, щоб “підігнати” під визначення вакцин “неефективні” мРНК препарати проти коронавірусу та “робити примусові ін’єкції”.

Публікація, яку поширюють у мережі

Утім це — маніпуляція. Далі пояснюємо чому.

CDC дійсно змінили визначення терміну “вакцина” на початку вересня 2021 року. Попередньо вакцина визначалася як  “продукт, який стимулює імунну систему людини до вироблення імунітету до певного захворювання, захищаючи людину від даного захворювання”.  У новому визначенні вакцини від CDC, стверджується, що вакцина — це “препарат, який використовується для стимуляції імунної відповіді організму проти хвороб”.

Як з’ясували незалежні фактчекери “AP News” та “PolitiFact”, нове визначення вакцини не має нічого спільного із рівнем її ефективності. За словами представників CDC, його сформували для того, щоб уникати двозначності у тлумаченні. Попереднє визначення могло наводити на думку, що вакцина дає 100% захист від захворювання. Нове визначення є більш точним та передає суть дії вакцини більш реалістично — це препарат, який стимулює імунну систему людини, але не дає гарантії захисту. 

Зміна визначення не означає, що вакцинами можна було називати “неефективні” препарати. Більше того, немає жодних підстав стверджувати, що мРНК вакцини неефективні. Вони довели свою ефективність та допомагають убезпечитися від інфікування, або пом’якшити його перебіг, якщо інфікування відбулося. 

Також зміна визначення вакцини жодним чином не означає, що ці вакцини зможуть примусово колоти людям. Вакцинація від коронавірусу є добровільною справою кожного. Деякі країни, зокрема і Україна, вводять обов’язкову вакцинацію для певних категорій осіб. Однак, як ми вже неодноразово зазначали, обов’язкова вакцинація і примусова вакцинація — це різні речі. Примусова вакцинація означала б, що людину силою вакцинували проти її волі. Обов’язкова вакцинація залишає за людиною повне право вибору, однак у разі відмови, держава може обмежити людині доступ до певних місць та благ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний