МАНІПУЛЯЦІЯ: Дубляж назв українських населених пунктів польською мовою — фото

МАНІПУЛЯЦІЯ: Дубляж назв українських населених пунктів польською мовою — фото

31 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
292

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у Львівській області назви населених пунктів дублюють польською мовою. 

Утім, йдеться про одне прикордонне українське село, у якому проживають етнічні поляки. Встановлення двомовного знаку є ініціативою місцевої громади.

Скриншот допису

Пошук за ключовими словами у Google показав, що відповідний знак справді поставили у селі Стрілецьке на Львівщині у травні 2023 року. Однак особливість цього села в тому, що, за словами голови села, понад 80% його мешканців складають етнічні поляки. Встановлення такого знаку на в’їзді до села зі сторони польського кордону є особистою ініціативою мешканців. На фейсбук-сторінці села місцеві діляться фото процесу установки знаку та розповідають, як односельчани спільними зусиллями його створювали. Хтось долучився фінансово, хтось надав деревину, допоміг із посадкою квітів. Прикладів встановлення подібних двомовних знаків в інших селах ми не знайшли. Доказів того, що явище є масовим, немає.  

Процес підготовки знака. Джерело: фейсбук-сторінка села Стрілецьке

У 2021 році про село Стрілецьке писало регіональне медіа «НТА». Село знаходиться за 15 км від польського кордону та проживає в ньому польська громада. Основна мова спілкування у селі — польська. 

«Хоч я етнічна полька, але Польща – для мене чужина», — каже корінна стрілківчанка Владислава. «Ми живемо в Україні, бо мої батьки залишилися тут після Другої світової війни. Ніколи не хотіла емігрувати, бо тут мені дуже добре і дуже гарно. Не всім подобається бути на чужині», — пояснює жінка.

Згідно з результатами Всеукраїнського перепису населення, у 2001 році в Україні проживало 144 тис. поляків, із них більшість — у Житомирській (49 тис.), Хмельницькій (23 тис.) та  Львівській областях (19 тис.). Із часів незалежності України польські громади мирно живуть та працюють, зберігають власні традиції та культурну спадщину. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний