МАНІПУЛЯЦІЯ: Джорджа Мелоні дивно поводилась на пресконференції

МАНІПУЛЯЦІЯ: Джорджа Мелоні дивно поводилась на пресконференції

30 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
288

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео виступу прем`єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні, на якому вона дивно поводиться та витирає ніс. У підписі автори зазначають, нібито рухи політикині вказують на те, що вона вживає наркотики. Та додають, мовляв, в уряді Італії повідомили, що вона просто втомилась.

Утім, це маніпуляція. Мелоні має активну міміку та жестикуляцію, її поведінка не відрізнялася від її попередніх виступів. На моменті, який вирізали з відео, вона чекала, поки журналіст почне ставити питання. Пізніше вона уважно послухала питання та відповіла на нього. До того ж в уряді Італії не давали коментарів щодо «дивної поведінки»  прем`єр-міністерки. Також італійські медіа не обговорювали це.

Скриншот допису

За допомогою зворотного пошуку у Google Images ми встановили, що це відео виступу Джорджі Мелоні в останній день саміту G20, 10 вересня. Вбрання, зачіска Мелоні та тло ідентичні до тих, які зображені на відео з мережі.

Скриншот: 1. відео, яке поширили; 2. відео виступу Джорджі Мелоні на саміті G20

Після закінчення промови прем`єрки журналісти мали змогу поставити їй кілька запитань. Відтак у момент, який поширили у мережі, Мелоні відповіла на питання та чекала, поки наступний журналіст почне оголошувати питання. Далі вона уважно вислухала його та дала розлогу відповідь. 

За 26 хвилин промови Мелоні не поводила себе дивно, її рухи були цілком природніми. Так вона кілька разів опускала голову, щоб підглянути текст, який виголошувала, та двічі чухала ніс. Але міміка та жести Мелоні не відрізнялись від її попередніх виступів. Особливо емоційною була промова прем`єрки Італії у березні 2023 року у Сенаті. У ній Мелоні бурхливо пояснювала італійським опозиційним депутатам, чому важливо підтримувати Україну. Емоційність та активну жестикуляцію політикині раніше відзначали також італійські медіа.

 

Скриншот виступу Джорджії Мелоні у Сенаті Італії у березні 2023 року. Джерело: «Європейська правда»

На пресконференції вона виголошувала промову без заминок, логічно викладала думки та чітко відповідала на питання журналістів. Голова уряду Італії говорила про необхідність боротьби з нелегальною імміграцією та торгівлею людьми, боротьбу з продовольчою кризою на Африканському континенті та перехід на зелену енергетику. 

До того ж про нетверезий стан Мелоні не писали італійські медіа, а в уряді не давали роз`яснень щодо нібито її «дивної поведінки». Відео поширили кілька італійських користувачів, пізніше їх почали публікувати російські медіа.   

Окрім цього, політикиня займає чітку позицію щодо боротьби з наркотиками. 26 червня на заході присвяченому «Всесвітньому дню боротьби з наркотиками» вона заявила, що чинний уряд не буде толерувати вживання навіть легких наркотиків.

Мелоні має проукраїнську позицію, у своїй промові вона також згадала агресію росії проти України. Політикиня зазначила, що спільно з урядом Індії Італія працювала над включенням конкретної згадки про Україну до підсумкової декларації G20. Тож можливо, фейкороби хотіли дискредитувати політикиню, яка підтримує Україну, та почали поширювати це відео. 

Раніше ми спростовували фейк музичного продюсера Юрія Бардаша про «наркозалежність» Володимира Зеленського.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний