МАНІПУЛЯЦІЯ: Ердоган заявив, що Туреччина не буде втручатися у «шоу» навколо України

МАНІПУЛЯЦІЯ: Ердоган заявив, що Туреччина не буде втручатися у «шоу» навколо України

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
361

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що «Туреччина не має наміру втручатись у «шоу», повʼязане з ситуацією в Україні: країна продовжить підтримувати всесторонні відносини з росією». Утім, це маніпуляція: слова Ердогана вирвали з контексту.

23 травня 2022 року Реджеп Ердоган виступив із підсумками засідання уряду Туреччини. У своїй промові Ердоган зазначив, що Туреччина надає Україні допомогу, але буде підтримувати відносини з росією. Наводимо цитату Ердогана про шоу повністю: «До речі, ми надали найбільш серйозну, конкретну та корисну підтримку Україні, ми чітко заявили, що ніколи не приймемо напад на територіальну цілісність та суверенітет, навіть у війні на півночі Чорного моря, про яку всі говорять. Ми відверто говорили про це росії на кожній платформі та на кожному рівні, де в Туреччини є відносини з рф. Замість того, щоб брати участь у шоу, які не допоможуть у вирішенні кризи, ми продовжуємо підтримувати політичні та гуманітарні відносини з росією та докладаємо значних зусиль для припинення вогню в регіоні та досягнення миру». 

Російські ЗМІ спотворили цитату Ердогана, щоб створити хибне уявлення, ніби Туреччина не має наміру втручатись у врегулювання війни в Україні. Насправді  Ердоган зазначив, що прагне знайти реальне рішення для закінчення війни.

24 лютого президент Туреччини Ердоган заявив, що підтримує територіальну цілісність України. Ще до повномасштабної війни Туреччина продавала Україні безпілотники «Байрактар», поставки продовжились і після 24 лютого. Наприкінці лютого Туреччина закрила протоки Босфор та Дарданелли для військових кораблів рф. На початку травня 2022 року Ердоган повідомив, що з початку війни в Україні Туреччина вже відправила 100 вантажівок гуманітарної допомоги.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний