МАНІПУЛЯЦІЯ: Ізюм під загрозою масового поширення туберкульозу

МАНІПУЛЯЦІЯ: Ізюм під загрозою масового поширення туберкульозу

22 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
358

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У російських та українських телеграм-каналах поширюється інформація про розповсюдження туберкульозу у деокупованому Ізюмі на Харківщині. Російські джерела також пишуть, що в місті не проводять роботи по розмінуванню мін «Лепесток» і не налагоджують центральне водопостачання. 

Утім, загрози масового поширення туберкульозу в Ізюмі немає

Скриншот допису

Ситуацію із захворюваністю на туберкульоз в Ізюмі прокоментував Володимир Мацокін, заступник міського голови. Він пояснив, що загрози масового поширення туберкульозу немає. Так, мешканці міста хворіють на туберкульоз, однак про масове збільшення кількості хворих не йдеться. 

Щомісяця в Україні реєструється більше 1000 випадків туберкульозу, включно з рецидивами. Так, у січні 2022 року було зареєстровано 1 564 випадки туберкульозу, у січні 2023 1 821 випадок. Загалом у січні 2023 року від туберкульозу лікувалася 11 551 людина.

Директорка Ізюмського центру первинної медико-санітарної допомоги Юлія Вродзинська в інтерв’ю «Суспільне Харків» розповіла, що за час перебування міста в окупації виникли потенційні умови для інфікування туберкульозом. Люди сиділи у підвалах, погано харчувалися та пережили стрес. До того ж було порушено діагностику захворювання. Щоб її відновити, лікарі звернулися до благодійників для закупівлі діагностичних препаратів. 

У деяких ЗМІ цю інформацію перекрутили так, нібито в місті вже є проблеми із захворюваністю на туберкульоз. Утім, підготовка до можливих викликів не означає, що ситуація вже критична. Зараз йдеться про профілактику та обачність. Поновити запаси діагностичного препарату «Туберкулін» для здійснення проб Манту допомогла німецька благодійна організація CAP ANAMUR. Запасів вистачить щонайменше на пів року.

Маніпулятивний висновок про те, що місто не розміновують, зробили через повідомлення про травмування підлітків від вибуху міни «Лепесток» на одній із зупинок міста. Один із постраждалих знайшов міну у селі Сулигівка та вирішив показати її друзям. Утім, роботи по розмінуванню в місті та регіоні проводилися постійно після звільнення Ізюму у вересні 2022 року. Наприклад, за добу 6 лютого піротехнічні підрозділи ДСНС обстежили 2 тис. кв. м території регіону та знешкодили 50 вибухонебезпечних предметів. 

Так само одне повідомлення про тимчасову відсутність води подали як доказ, що в місті не відновлюють центральне водопостачання. Насправді його тимчасово не було не у всьому місті, а лише в мікрорайоні «Верхнє селище». Причиною стало пошкодження росіянами ліній електропередач, яке призвело до нестачі необхідного живлення на Букінському водозаборі. Спершу жителів попросили підготувати запаси води, а вже із 27 січня по 1 лютого 2023 року технічну воду населенню надавали працівники ДСНС. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний