МАНІПУЛЯЦІЯ: Камала Гарріс закликала скоротити населення, щоб протистояти зміні клімату

МАНІПУЛЯЦІЯ: Камала Гарріс закликала скоротити населення, щоб протистояти зміні клімату

21 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
277

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито віцепрезидентка США Камала Гарріс закликала скоротити населення, заради майбутніх поколінь. У дописі стверджують, мовляв, політикиня вважає, що це допоможе сповільнити зміни клімату. 

Утім, це маніпуляція. Камала Гарріс обмовилась, у розшифровці її промови вказано, що вона мала на увазі «скоротити забруднення» (pollution), а не «населення» (population).

Скриншот допису

За ключовими словами з промови Гарріс ми знайшли повне відео виступу віцепрезидентки в Університеті штату Коппін 14 липня 2023 року. На те, що уривок ролика, який поширили у мережі вирізали саме з цього виступу, вказує однаковий одяг віцепрезидентки на обох відео, тло, розташування мікрофонів та частина білого прапора праворуч.

Скриншот виступу Камали Гарріс 14 липня 2023 року

Захід присвятили боротьбі зі зміною клімату та побудові економіки, завдяки відновлюваній енергії. Гарріс говорила про план скоротити викиди парникових газів вдвічі до 2030 року та досягти нульових викидів до 2050 року. Вона оголосила, що інвестиція у фінансування кліматичних проєктів дуже важлива з кількох причин. Зокрема вона сказала про вплив зміни клімату на громадське здоров’я. 

«Коли ми інвестуємо в чисту енергію та електроавтомобілі та зменшуємо населення, більше наших дітей можуть дихати чистим повітрям і пити чисту воду», — сказала Гарріс. Проте це була обмовка, у розшифровці промови політикині вказано, що вона переплутала слова «населення» (population) та забруднення» (pollution). У виступі Гарріс кілька разів наголосила на необхідності переходу на відновлювану енергію.

Виправлення обмовки у розшифровці промови Гарріс. Джерело: Білий дім

Вона підсумувала, що інвестиція в кліматичні проєкти допоможуть створити нові робочі місця, знизити вартість оплати комунальних послуг та залучити до співпраці приватний сектор.

Раніше ми спростовували відеофейк, нібито віцепрезидентка США Камала Гарріс сказала: «Сьогодні — це сьогодні. А вчора було сьогодні вчора. Завтра буде сьогодні завтра».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний