ВІДЕОФЕЙК: «Сьогодні — це сьогодні. А вчора було сьогодні вчора. Завтра буде сьогодні завтра», — Камала Гарріс

ВІДЕОФЕЙК: «Сьогодні — це сьогодні. А вчора було сьогодні вчора. Завтра буде сьогодні завтра», — Камала Гарріс

9 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
540

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому віцепрезидентка США Камала Гарріс говорить: «Сьогодні — це сьогодні. А вчора було сьогодні вчора. Завтра буде сьогодні завтра. Живіть сьогодні. Майбутнє сьогодні буде як минуле сьогодні. Яким воно є завтра».

Утім, це відео відредагували. Камала Гарріс не говорила цих слів.

У руках у людей позаду на відео є таблички з написом «репродуктивна свобода». 25 квітня 2023 року віцепрезидентка виступила перед студентами Говардського університету під час заходу «Боротьба за репродуктивні права». Кадри з цієї промови використали для створення фейку. На це вказують однаковий одяг політикині та студентів позаду, які тримають ті ж таблички з написом «репродуктивна свобода». Утім, на трибуні, за якою стоїть Гарріс, змінили назву заходу з «Боротьба за репродуктивні права» на «Безглузді розмови про репродуктивну свободу».

1. Скриншот відео, яке поширили у мережі.  2. Оригінальне фото виступу Гарріс

В опублікованому тексті на сайті Білого дому виступу віцепрезидентка не говорила слова, які опублікували у мережі. До того ж голос Гарріс на опублікованому відео відрізняється від звучання на оригінальному відео. На спотвореному записі Камала говорить і рухається неприродно  повільно, а рух губ не збігається зі звуком.

В уривку промови, опублікованому New York Post, жести Гарріс ідентичні до жестів на відео з мережі. «Тож я вважаю, що для нас дуже важливо, як ви чули від багатьох неймовірних лідерів, у кожен момент часу — і, звичайно, у цей — бачити момент у часі, у якому ми існуємо та присутні, і мати можливість контекстуалізувати це, щоб зрозуміти, де ми існуємо в історії та наразі, оскільки це стосується не лише минулого, але й майбутнього», — сказала політикиня у цій частині виступу.  

1. Скриншоти відео, яке поширили у мережі  2. Скриншоти відео New York Post

Раніше ми спростовували фейк, у якому змонтували відео, ніби брифінгу Кличка на фоні прапору рф та зізнання Зеленського у вживанні наркотиків.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний