МАНІПУЛЯЦІЯ: Кампанія із вакцинації в Ірландії виявилася неефективною

МАНІПУЛЯЦІЯ: Кампанія із вакцинації в Ірландії виявилася неефективною

21 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
389

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео адвоката Сергія Гули, в якому він розповідає про провальну кампанію з вакцинації проти коронавірусної хвороби в Ірландії. Сергій Гула стверджує, що нібито:

  • вакцинація в Ірландії — неефективна;
  • Ірландія — одна з країн-лідерів щодо вакцинації у світі;
  • в Ірландії вакцинували 93% населення;
  • в країні посилюють карантинні обмеження, зокрема, вводять комендантську годину;
  • кількість випадків захворювання зросла на 275%.

Пояснюємо, що не так. 

Станом на 22 листопада (початок 47 тижня року) 93,1% дорослих людей (віком від 18 років) пройшли повний курс вакцинації. Із усього населення (включаючи неповнолітніх) повний курс вакцинації отримали 76,5% ірландців.

Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності публікує дані про вакцинацію щотижня. Відео Сергія Гули вийшло 24 листопада, це 47 тиждень 2021 року. 

Карантинні обмеження в Ірландії посилюють через зростання захворюваності на COVID-19. Однак, комендантська година стосується роботи низки закладів — барів, ресторанів і нічних клубів (усі ці заклади зможуть працювати до опівночі), а не населення загалом.

Ірландія не є однією з найбільш вакцинованих країн світу. Станом на 24 листопада серед лідерів щодо вакцинації були: Гібралтар, ОАЕ та Бруней. Там повністю вакцинували понад 90% населення. Ірландія була на 28 місці у світі щодо охоплення населення вакцинацією — 77% населення отримали хоча б одну дозу вакцини.

Охоплення вакцинацією у світі серед країн-лідерів

Кількість нових випадків зараження становить 67% від найвищого середнього добового показника, що був зареєстрований 10 січня. 

Нагадуємо, що вакцинація ще не гарантує стовідсоткову відсутність ризику зараження вірусом, а також розвитку хвороби. Навіть вакциновані особи можуть захворіти на COVID-19. Але зазвичай вони мають легкий перебіг хвороби, оскільки вакцини запобігають важким або навіть небезпечним для життя випадкам. Отже, визначати ефективність вакцинації лише на основі нових випадків захворювання, як це робить Гула, — маніпуляція.

Щоденна кількість смертей від COVID-19 в Ірландії знизилася, порівняно з січнем-березнем 2021 року. Також зменшилась кількість госпіталізованих внаслідок COVID-19. 

Щоденна кількість смертей від COVID-19 в Ірландії

Кількість госпіталізованих з COVID-19 в Ірландії

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний