Перевірка фейків у рамках партнерства Meta
У мережі поширюють відео на якому чоловіки, члени канадського парламенту, одягнені у рожеві жіночі туфлі на підборах, ходять навколо столу. У дописі автори заявляють, ніби у такий спосіб політики хотіли підтримати жінок, які зазнали сексуального насилля та додають, мовляв, краще б вони налагодили роботу поліції.
Утім, це маніпуляція.
Скриншот допису, який поширюють у мережі
20 квітня на своїй сторінці у твіттері міністр транспорту Канади Омар Альгабра поширив відео, на якому він та інші члени канадського парламенту дефілюють у рожевих жіночих туфлях на підборах. У дописі під відео він зазначив, що політики одягли фірмове рожеве взуття проєкту «Надія на високих підборах», який підвищує обізнаність про різні форми насильства щодо жінок та заохочує чоловіків і хлопчиків долучитися до розв’язання цієї проблеми. Він зазначив, що чоловіки повинні усвідомлювати наслідки своїх дій та слів аби зробити світ безпечнішим для жінок.
«Навчання чоловіків і хлопчиків є частиною рішення, і всі ми зобов’язані покласти край гендерному насильству», — написала канадська депутатка Каріна Гулд.
Цю акцію започаткувала організація Halton Women’s Place, яка надає притулок і допомагає в кризових ситуаціях жінкам та дітям, які перебувають на їх утриманні, які зазнали не лише сексуального, а й фізичного, емоційного чи фінансового насильства. Кампанія проходить уже чотири роки поспіль, учасники одягають рожеві речі та гуляють містом, аби привернути увагу громадськості до проблеми насильства щодо жінок. Також відбувається збір коштів для фінансування притулків.
Політики Канади вирішили підтримати акцію та привернути увагу до проблеми, однак це не єдиний спосіб боротьби з гендерно зумовленим насильством у Канаді. Так, у 2017 році уряд розробив стратегію запобігання та боротьби з гендерно зумовленим насильством. Програма передбачає інформування населення, проведення тестувань та тренінгів для запобігання насильству, внесення змін до судової системи.
Окрім цього, уряд розробляє законопроєкти та фінансує ініціативи для протидії насильству. Зокрема в 2020 році влада Канади інвестувала понад 240 мільйонів доларів США в екстрену допомогу 1400 притулкам для жінок, центрам допомоги жертвам сексуального насильства та іншим організаціям, у тому числі майже 140 організаціям, які опікуються корінним населення. Також кошти виділяють для програм із поліпшення послуг і реагування на сексуальне насильство в вищих навчальних закладах, підтримки постраждалих та їхніх родин та на профілактичні заходи.
Щороку у Канаді проходить кампанія «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства», який проводять для підвищення обізнаності канадської громадськості. Організатори намагаються донести думку, що гендерне насильство — це не лише особиста проблема, а системний цикл, у якому кожен член суспільства має сприяти його припиненню.
Канада також бореться з гендерним насильством на міжнародному рівні у співпраці з іншими країнами, підтримуючи резолюції, спрямовані на викорінення насильства щодо жінок і дівчат. Так, Канада є учасником Глобального заклику до дій щодо захисту від гендерно зумовленого насильства в надзвичайних ситуаціях. У кооперації з іншими державами, за сприяння ООН, Канада розробила Дорожню карту, у якій вказані дії для припинення гендерного насильства в надзвичайних ситуаціях, вона охоплює період з 2021 по 2025 рік.
Також у 2022 році уряд Канади виділив 4,3 мільйона доларів США на підтримку проєктів, спрямованих на припинення гендерного насильства в усьому світі. У червні того ж року Канада приєдналася до Глобального партнерства з протидії домаганням і насильству в Інтернеті за гендерною ознакою.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний