МАНІПУЛЯЦІЯ: Колишній керівник Генштабу Великої Британії заявив про небажання Лондона надавати військову допомогу Україні

МАНІПУЛЯЦІЯ: Колишній керівник Генштабу Великої Британії заявив про небажання Лондона надавати військову допомогу Україні

16 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
341

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ пишуть, ніби колишній керівник британського Генштабу генерал Річард Даннатт у статті для Telegraph повідомив, що Лондон не хоче надавати військову допомогу Україні.

Утім, це маніпуляція. Насправді Річард Даннатт вказує, що справжня причина відсутності коментарів щодо постачання важкого озброєння може критися не у відсутності політичної волі, а у нестачі сучасної техніки, яку можна було б надати Україні.

У статті «Британія втрачає бажання протистояти Володимиру Путіну», опублікованій 8 січня, колишній керівник Генштабу Великої Британії Річард Даннатт визнає, що на відміну від Франції, Німеччини та США, через недофінансування британської армії уряд Англії має небагато техніки, яку можна постачати Україні. Колишній військовий зазначає, що бойові танки Challenger та бойові машини піхоти Warrior потребують модернізації. Проте автор пропонує передати Україні Warrior, які через дуже дорогу модернізацію зняли з експлуатації.

«До цього моменту ми допомагали Україні не програти війну з путіним. Тепер ми повинні допомогти їм перемогти», — підсумував Даннатт.

9 січня британський новинний сайт Sky News заявив, що Велика Британія розглядає можливість постачання танків в Україну. Анонімний співрозмовник повідомив журналістам, що  вже кілька тижнів тривають дискусії про постачання ЗСУ бойових танків типу Challenger 2. 

Пізніше цю інформацію підтвердив речник уряду Британії у коментарі The Financial Times. «Ми прискорюємо нашу підтримку України, надаючи військові технології наступного покоління, які допоможуть виграти цю війну. Очевидно, що бойові танки можуть надати українцям можливість змінити правила гри», — заявив він.

Також пресслужба Міністерства оборони Великої Британії заявила, що країна планує у 2023 році досягти або перевищити торішній рівень наданої Україні військової допомоги. Велика Британія уже передала Україні понад 200 броньованих машин, зокрема Stormer, озброєний ракетами Starstreak, Husky, Wolfhound, Spartan, Mastiff і M113.

Також 25 грудня міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес під час виступу у британському парламенті запропонував подвоїти кількість українських військових, які проходитимуть навчання під керівництвом західних інструкторів. «Наші Збройні сили роблять усе можливе для розвитку бойової майстерності українців та українок. Оскільки у 2022 році майже 10000 українських військовослужбовців проходили навчання у Великій Британії, я прагну, щоб наші Збройні сили разом із нашими союзниками принаймні подвоїли кількість підготовлених у 2023 році», — зазначив посадовець.

Британія від початку повномасштабного вторгнення росії постійно підтримує Україну. Так, раніше уряд ухвалив рішення про надсилання озброєння та генераторів, спорядження для ЗСУ. 

Раніше ми спростовували фейк, нібито британці виступають проти надання фінансової допомоги Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний