МАНІПУЛЯЦІЯ: Лікарям довелося розрізати мені черепну коробку, щоб переконатися, що у мене є мозок, — Байден

МАНІПУЛЯЦІЯ: Лікарям довелося розрізати мені черепну коробку, щоб переконатися, що у мене є мозок, — Байден

16 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
815

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому президент США Джозеф Байден говорить:«У мене були жахливі головні болі, а діагноз називався… ну, неважливо… їм довелося кілька разів розрізати мені черепну коробку, щоб переконатися, що у мене є мозок».

Утім, ці слова вирвали з контексту, автори посту показали лише уривок звернення Джозефа Байдена до членів Міжнародної асоціації пожежників на конференції імені Альфреда К. Вайтхеда.

Скриншот повідомлення, яке поширили у мережі

На відео позаду президента США написані літери «IAFF». Це абревіатура Міжнародної асоціації пожежників (International Association of Fire Fighters). На сайті асоціації у розділі «Новини» є інформація про виступ Джозефа Байдена перед членами асоціації 6 березня 2023 року.

Також на ютуб-каналі Білого Дому опублікували запис цієї промови Байдена. Президент США сказав, що пожежники врятували йому життя. Спершу він розповів жарт, ніби лікарі шукали у нього мозок, проте потім Байден продовжив розповідати справжню історію. «Я повернувся з поїздки, пробувши там кілька днів, і в мене були такі жахливі головні болі. Мені поставили діагноз. Ну, у всякому разі, їм довелося кілька разів відрізати мені маківку, перевірити, чи є в мене мозок» — сказав політик. Розповідаючи про мозок, Байден посміявся. 

«Але відкиньмо жарти. Сталося ось що: була хуртовина. І в мене була внутрішньочерепна аневризма. І його довелося негайно оперувати», — продовжив президент США. 

Скриншот виступу Джозефа Байдена перед членами Міжнародної асоціації пожежників. Джерело: ютуб-канал Білого Дому

Далі президент Америки пояснив, що через погану погоду гелікоптер, який мав би доставити його на операцію, не міг вилетіти. Тож на операцію Байдена привезли пожежники. Історія, про яку розповів Байден, відбулася у 1988 році, на той час він був сенатором штату Делавер.

На відео, яке поширили у мережі, показали лише уривок промови президента США без пояснення, що це був жарт.

Російські медіа часто перекручують слова президента США. Раніше ми спростовували маніпуляцію, ніби Байден заявив про те, що почалася Третя світова війна, та зізнався у веденні підлої політики щодо інших країн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний