Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що він «не бачить світла у кінці українського тунелю».
Утім, це маніпуляція — фраза перекручена та вирвана з контексту. Насправді Боррель говорив про те, що невідомо, коли закінчиться російсько-українська війна.
Скриншот публікації
На скриншоті, який поширюють пропагандисти, вказано, що виступ Борреля записали під час Форуму інвесторів, який стосувався транспортного сполучення між ЄС та Центральною Азією і відбувся 29-30 січня 2024 року у Брюсселі.
У виступі Жозеп Боррель говорить зокрема про те, що напад росії на Україну є нагадуванням про критичну важливість спільного захисту основних принципів Організації Об’єднаних Націй. Він наголошує, що суверенітет, незалежність і територіальна цілісність будь-якої країни мають бути незаперечними.
Після цього він говорить наступне: «Ви знаєте, що для захисту цих принципів Європейський Союз запровадив суттєві санкції проти росії, які значно послабили її військову машину. Але все одно вони там, і війна триває. І, якщо я можу так сказати, інтенсивність бойових дій зростає, і ми не бачимо світла в кінці тунелю. І для того, щоб ці санкції були ефективними, нам потрібна повна співпраця від наших партнерів. Ми уважно стежимо за торгівлею між нами, між країнами Центральної Азії, а також між ними і росією. Ми намагаємося проаналізувати, які саме механізми дозволяють обходити санкції. Ми маємо посилити нашу співпрацю у цьому питанні».
Тобто фраза про світло у кінці тунелю насправді була сказана у контексті необхідності об’єднання зусиль задля послаблення рф і стосувалася того, що наразі невідомо, скільки ще триватиме російсько-українська війна. Відтак важливо, аби країни не допомагали росії обходити санкції, накладені на неї.
Європейський Союз застосовує санкції проти росії у зв’язку із порушенням територіальній цілісності України ще з 2014 року. Після повномасштабного вторгнення рф в Україну ЄС застосував проти росії додатково 12 пакетів індивідуальних та секторальних економічних санкцій. Наразі країни-члени Євросоюзу продовжують підготовку нового пакету індивідуальних санкцій проти осіб та установ, а також створюють обмежувальні заходи проти компаній, які допомагають росії обходити європейські санкції, тим самим фінансуючи російську агресію.
Раніше ми спростовували фейки про те, що Жозеп Боррель увійде до наглядової ради «Нафтогазу» або про те, як він нібито закликає африканські країни голодувати задля того, аби не потрапити у рабство росії.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний