МАНІПУЛЯЦІЯ: На Львівщині знову встановлять блокпости для видачі повісток

МАНІПУЛЯЦІЯ: На Львівщині знову встановлять блокпости для видачі повісток

9 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
441

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито у мережі ходять чутки, що блокпости на Львівщині встановлюють для подальшої мобілізації чоловіків. Мовляв, якщо такі дії місцевої влади покажуть хороші результати, то додаткові блокпости встановлять у всіх регіонах. 

Пропагандисти поширюють непідтверджені чутки та маніпулюють інформацією. Насправді блокпости встановлюють для протидії можливому проникненню ворожих диверсійно-розвідувальних груп та полегшення роботи ППО. 

Скриншот допису

28 вересня 2023 року під час брифінгу перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик справді повідомив, що Рада оборони Львівщини вирішила посилити заходи безпеки, зокрема поставити додаткові блокпости в області. Роблять це для того, щоб не допустити провокацій, диверсій або проникнення диверсійно-розвідувальних груп ворога в область. 

Окрім цього, під час комендантської години або повітряної тривоги на деяких частинах дороги обмежать рух вантажівок і великогабаритних авто. Андрій Годик пояснює, що великогабаритний транспорт створює додатковий шум, який може заважати військовим активно виявляти російські БПЛА: «Транспорт створює певний шум. А нашим оборонцям потрібна максимальна тиша, щоби забезпечити нашу безпеку»

Отже, ні про яку роздачу повісток або мобілізацію на блокпостах не йдеться. Пропагандисти вкотре намагаються залякати українців своїми фейковими повідомленнями. Ми вже спростовували схожу дезінформацію, нібито чинний Міністр оборони Рустем Умєров закликав мобілізувати до ЗСУ неповнолітніх. Умєров не робив таких заяв.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний