МАНІПУЛЯЦІЯ: Народним депутатам не ввели обов’язкову вакцинацію, бо це порушує їхні права

МАНІПУЛЯЦІЯ: Народним депутатам не ввели обов’язкову вакцинацію, бо це порушує їхні права

25 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
320

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що народних депутатів немає у списку на обов’язкову вакцинацію від COVID-19, бо це нібито порушує їхні права.

Скриншот допису

Однак, це — маніпуляція.

Лідія Гончаренко – директор громадської організації «Барви життя», у 2015 році балотувалася у Київську міську раду від партії «Батьківщина». Раніше ми неодноразово спростовували її тези. Про решту українських фейкоробів читайте в нашій статті про інфодемію.

Ми не знайшли відповідних заяв депутатів та інших осіб, причетних до організації процесу вакцинації. Найімовірніше, це повторення тез антивакцинаторів про те, що вакцинація та карантинні заходи — це порушення прав людини. Схожі фейки ми вже спростовували, наприклад, тут і тут.

На сайті Федерації профспілок України 27 вересня опублікували проєкт наказу МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» та пояснювальну записку до нього. У проєкті наказу зазначено, що обов’язкова вакцинація передбачена для 

  • працівників центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів;
  • працівників місцевих державних організацій;
  • працівників закладів професійної, фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.

Дійсно, цим проєктом не передбачена вакцинація народних депутатів, однак не було заяв уповноважених органів чи представників влади, що це пов’язано із порушенням прав депутатів.

7 жовтня у МОЗ затвердили наказ про обов’язкову вакцинацію для певних категорій осіб. Він набере чинності через місяць. Особи, які не мають медичних протипоказань і не вакцинуються, будуть відсторонені від роботи. Особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко тоді пояснював, що ​​«освітяни та працівники органів влади кожен день взаємодіють із великою кількістю людей, а тому ризикують інфікуватися на коронавірусну хворобу».

Вакцинація передбачена для осіб, які контактують з великою кількістю людей — наприклад, працівники закладів освіти чи органів виконавчої влади на місцях. Крім того, народних депутатів в Україні лише 422 (станом на 11.10) — обов’язкова вакцинація не матиме значного ефекту. Тоді як, наприклад, вчителів у закладах загальної середньої освіти на початок навчального року 2020/2021 було 437,9 тисяч, а викладачів у закладах фахової передвищої освіти — 22 тисячі. Станом на кінець 2020 року в закладах дошкільної освіти працювали 319 тисяч осіб.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний