МАНІПУЛЯЦІЯ: Назва компанії AstraZeneca означає «зірки вбивають»

МАНІПУЛЯЦІЯ: Назва компанії AstraZeneca означає «зірки вбивають»

31 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
479

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що назва компанії “AstraZeneca” нібито перекладається з латини як “Astra” — зірки, “ze neca — вбивають”. 

Скриншот допису

Хоча слова “astra” та “neca” латинською мовою дійсно дослівно означає “зірки вбивають”, але насправді назва компанії з’явилася шляхом злиття назв компаній, які об’єдналися. Раніше про це писали незалежні фактчекери з Full Fact, Reuters, Australian Associated Press та AFP fact checking

У 1999 році AstraZeneca утворилася шляхом поєднання шведської компанії Astra AB та британської Zeneca Group. У 2019 році компанія прокоментувала значення своєї назви.  За їхнім твердженням, слово “astra” походить від грецького “astron”, що означає “зірка”. А “Zeneca вигадана назва, створена агентством. Умови її створення були такими: назва повинна починатися з літери початку чи кінця алфавіту, вона мала фонетично запам’ятатися, мати не більш ніж три склади та не мати образливого значення на жодній з мов. 

У січні 2001 року колишній виконавчий директор Zeneca Девід Барнс (David Barnes) коментував, що доручив брендинговому агентству Interbrand створити назву для компанії: “Я попросив Interbrand створити назву, яка фонетично запам’ятовується, має не більше трьох складів і не означає нічого дурного, смішного чи грубого іншими мовами. Нова назва також дозволила нам прищепити нову корпоративну культуру”.

Australian Associated Press зв’язалися з експертом з латини Робертом Гриффитсом (Robert Griffiths) для перекладу назви компанії. Він зазначив, що частково її переклад є правильним. За його словами, “neca” латинською означає “вбити” як імператив чи наказ. “Astra” дійсно означає “зірки”. Однак, слова “ze” в латині не існує. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний