МАНІПУЛЯЦІЯ: Одеський ТЦК просить школярів прийти в ТЦК, щоб потім мобілізувати їх

МАНІПУЛЯЦІЯ: Одеський ТЦК просить школярів прийти в ТЦК, щоб потім мобілізувати їх

30 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
179

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширюють новину, що одеський ТЦК вимагає від школярів зареєструватися у дільницях місцевого центру комплектування, аби потім відправити їх в армію

Це — маніпуляція. За українським законодавством, юнаки у рік виповнення 17 років мають приписатись до призовних дільниць. Ця приписка не означає, що їх мобілізують.

Скриншот допису

За ключовими словами ми знайшли оригінальний пост на фейсбук-сторінці Одеського територіального центру комплектації та соціальної підтримки, на який посилаються пропагандисти. У ньому дійсно йдеться про те, що на призовних дільницях області триває приписка юнаків 2007 року народження, і ті з них, які отримали повістки про приписку, мають особисто зʼявитися до ТЦК. Це законна процедура постановки допризовників на військовий облік, яка існувала ще до повномасштабного вторгнення. Згідно з нею, щороку протягом січня – березня до призовних дільниць приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. 

Цей пост був опублікований 21 березня 2024 року, і він стосується юнаків 2007 року народження, яким цього року якраз виповнюється 17 років. Тобто, ТЦК діє у повній відповідності до закону. Зокрема, приписка до ТЦК здійснюється з метою визначення наявних у державі призовних ресурсів. Крім того, повістка про приписку та повістка про мобілізацію — це два різні види повісток, які видають різним категоріям населення.

Приписка до призовної дільниці не означає мобілізацію. Чоловіків від 18 до 27 років можуть мобілізувати, якщо вони є військовозобов’язаними, тобто проходили службу у війську, військову кафедру у ВНЗ або навчались у вищому військовому навчальному закладі. Окрім цього, призовники можуть добровільно вступити до армії, уклавши контракт із ЗСУ. Решта чоловіків підлягають мобілізації з 27 років.

Ми вже розвінчували російську дезінформацію, що в Україні планують зменшити призовний вік до 17 років, а також, що українська влада начебто закликає 16-річних юнаків повертатись з-за кордону, щоб відправити їх на фронт.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний