НЕПРАВДА: Народна депутатка Софія Федина запропонувала зменшити призовний вік до 17 років

НЕПРАВДА: Народна депутатка Софія Федина запропонувала зменшити призовний вік до 17 років

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
242

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото нібито звернення від депутатки Верховної Ради України Софії Федини до Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки з пропозицією зменшити призовний вік до 17 років. Пізніше з’явилася інформація, що вона вже є авторкою законопроєкту на дану тему.  

Це неправда. Софія Федина не подавала звернення та не реєструвала законопроєкт про мобілізацію чоловіків з 17 років. Для підпису «звернення» використали сертифікат депутатського посвідчення, який їй не належить. На сайті ВРУ від імені депутатки подібних пропозицій немає.  

Скриншот допису

В інтерв’ю для ютуб-каналу «Newsroom» Софія Федина вказала, що не є авторкою жодних документів та законів, які стосуються мобілізації осіб з 17 років.  Вона зазначила, що для підпису звернення використали номер сертифіката депутатського посвідчення, який їй не належить. Справді, номери сертифікатів Федини та вказаного у «зверненні» різні. 

Номер сертифіката Федини

Номер сертифіката на фейковому зверненні

На сайті ВРУ є розширений пошук, який дозволяє знайти документи за ім’ям автора. На ньому немає законопроєкту щодо мобілізації з 17 років від Софії Федини. 

Раніше ми вже спростували фейки про сюжет ТСН, що розповідає про незаконну мобілізацію, відправлення у зону бойових дій неповнолітнього та створення жіночої військової форми для вагітних, аби відправити їх на фронт.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний