МАНІПУЛЯЦІЯ: Pfizer брехала про надзвичайно низькі температури для зберігання вакцини

МАНІПУЛЯЦІЯ: Pfizer брехала про надзвичайно низькі температури для зберігання вакцини

19 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
1715

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео колишній болгарський політик Пламен Пасков поширює інформацію про COVID-19 та вакцинацію проти нього. Він стверджує, що:

  • компанія Pfizer брехала про умови зберігання своєї вакцини: спочатку розповідала про необхідність зберігання при надзвичайно низькій температурі, а тепер цією вакциною прищеплюють у парках, ринках, торгових центрах;
  • сьогодні існують хвороби, набагато небезпечніші за COVID-19: грип, кір, туберкульоз, СНІД, але про них забули на тлі пандемії COVID-19;
  • Альберт Бурла, головний виконавчий директор компанії Pfizer, закінчив ветеринарний інститут і жодного дня не працював лікарем;
  • Вакцина від Pfizer-BioNTech — це ветеринарна вакцина.

Проте Пламен Пасков маніпулює.

Вакцина Pfizer-BioNTech може зберігатися до 6 місяців при ультрахолодній температурі від -80°C  до -60°C. Однак це не єдині можливі умови зберігання. При температурі від -25°C до -15°C (температура звичайної морозильної камери) вакцину можна зберігати до 2 тижнів. Причому після такого зберігання препарат все ще можна повернути до ультрахолодної морозильної камери.

Розморожену вакцину зберігають у звичайному холодильнику при температурі від +2°C до +8°C до одного місяця (раніше цей період складав 5 днів, виробник змінив термін після додаткових досліджень). Після цього вакцину неможливо знову заморозити. Саме в таких умовах і зберігають вакцину в центрах масової вакцинації. Вже розведену (основну діючу речовину Pfizer-BioNTech перед використанням розбавляють розчином хлориду натрію), готову для використання вакцину можна зберігати при кімнатній температурі (до 25°C) до 6 годин.

Раніше ми перевіряли твердження про порівняння COVID-19 з іншими захворюваннями. По-перше, некоректно порівнювати відносно нове інфекційне захворювання та хвороби, що є давно дослідженими і піддаються контролю. По-друге, не всі вказані Пламеном Пасковим хвороби є схожими за механізмом поширенням. Наприклад, ВІЛ не передається повітряно-крапельним шляхом як вірус SARS-CoV-2 . Якщо ж порівнювати грип і коронавірус, останній є більш заразним і має вищі показники смертності.

Альберт Бурла дійсно перебуває на посаді голови правління і головного виконавчого директора Pfizer. Він закінчив Ветеринарну школу Університету Аристотеля в Салоніках, Греції. У своєму акаунті LinkedIn діючий голова вказує, що деякий час працював ветеринаром у Греції до роботи у Pfizer, однак не уточнює роки та місце роботи. 

Кар’єра Альберта Бурли у Pfizer почалася в 1993 році з роботи на посаді технічного директора у підрозділі Pfizer Animal Health у Греції. Відтоді він працював на інших управлінських посадах  (директор, менеджер, президент) у різних підрозділах Pfizer. Вказані посади не передбачають безпосередньої участі в розробці медичних препаратів або в проведенні клінічних випробувань, тому коментар Пламена Паскова “він жодного дня не працював лікарем” не є доказом його некомпетентності як менеджера.

Фармацевтична компанія Pfizer раніше займалась розробкою ветеринарних препаратів у підрозділі Pfizer Animal Health. У 2013 році цей підрозділ став окремою незалежною компанією Zoetis, а Pfizer зосередилась на розробці препаратів для людей. Вакцина від COVID-19 Pfizer-BioNTech не є ветеринарною вакциною, вона призначена для щеплення людей. Наразі у світі вчені розробляють вакцину проти COVID-19, призначену спеціально для тварин. Утім, її доцільність залишається спірною: тварини легше переносять захворювання і значно менше поширюють його.

Нагадаємо, що VoxCheck неодноразово спростовував фейки та маніпуляції Пламена Паскова про COVID-19 та заходи боротьби проти нього.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний