МАНІПУЛЯЦІЯ: Після заборони новин із росії в Молдові розпочалися масові протести

МАНІПУЛЯЦІЯ: Після заборони новин із росії в Молдові розпочалися масові протести

25 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
816

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширили інформацію, що після заборони в Молдові новинних та аналітичних передач із Росії 19 червня 2022 року на вулиці Кишинева вийшло понад 40 тисяч протестувальників.

Однак насправді опозиція організувала протест через незгоду з соціально-економічною політикою влади Молдови.

2 червня 2022 року парламент Молдови дійсно проголосував за заборону трансляції програм інформаційного, інформаційно-аналітичного, військового та політичного змісту, створених в інших державах, крім ЄС, США, Канади та держав, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. Винятком є фільми та розважальні програм, якщо вони не мають мілітаристського змісту, не заперечують воєнні злочини та злочини проти людяності, не розпалюють ненависть. Президентка Молдови підписала прийнятий закон 19 червня.

Проте ці законодавчі зміни не стали причиною протестів 19 червня. Масові акції були організовані рухом «Нове життя», близьким до політичної партії «ШОР». 10 червня Ілан Шор, лідер партії «ШОР» і проросійський депутат парламенту, закликав своїх однодумців вийти на акцію протесту в Кишиневі 19 червня. У заявах 14 та 17 червня молдовський політик детальніше розповів про причини протесту: він закликав прийти на акцію протесту щоб «рішуче боротися з несправедливістю, бідністю і загрозами миру, благополуччю і безпеці громадян». Також він аргументував необхідність проведення акції «безпрецедентним подорожчанням, жахливою бідністю, гуманітарною кризою і небезпекою війни». У зверненні він жодного разу не згадав заборону російських новин.

19 червня опублікували резолюцію учасників протесту. Опозиція вимагала повне перезавантаження влади та проведення дострокових парламентських виборів. Крім того, організатори згадали причини протесту:

  • зростання цін на нафтопродукти, газ та бездіяльність влади щодо вирішення енергетичної кризи;
  • високий рівень інфляції;
  • падіння доходів населення;
  • використання судової, правоохоронної системи для придушення опозиції;
  • зовнішня політика Молдови, яка може призвести до війни на її території.

Отже, більшість причин протесту пов’язані з соціально-економічною ситуацією. Протестувальники не називали заборону російських новин як причину чи навіть привід для проведення масових заходів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний