МАНІПУЛЯЦІЯ: Північна Македонія віддала Україні партію старих танків, які підлягали утилізації

МАНІПУЛЯЦІЯ: Північна Македонія віддала Україні партію старих танків, які підлягали утилізації

26 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
711

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Північна Македонія віддала Україні партію старих танків Т-72, які підлягали утилізації. Стверджують, що Міноборони республіки не розкрило кількість бойових машин, відправлених на схід, але наголосило, що їхній стан не відповідає стандартам, прийнятим в армії Північної Македонії.

Проте це — маніпуляція. Північна Македонія віддала Україні партію танків Т-72, які планувала зняти з озброєння через їхню несумісність зі стандартами НАТО.

Скриншот публікації

Міноборони Північної Македонії на запит видання «360 степени» підтвердило передачу партії танків Україні. Ці танки Македонія планувала замінити новою легкою броньованою колісною технікою, отриманою від США, яка відповідає стандартам НАТО. 

«Міністерство оборони та армія Республіки Північна Македонія знаходяться в процесі реформування та модернізації, що передбачає динамічну закупівлю сучасного технологічного обладнання відповідно до чітко визначених пріоритетів, для реалізації відповідних цілей НАТО, сил та засобів відповідно до визначеної НАТО методології щодо доктрини, організації, навчання та виховання, матеріального забезпечення, керівництва, особового складу, інфраструктури та оперативної сумісності», повідомили в Міністерстві оборони Північної Македонії. 

У Міноборони Північної Македонії також зазначили, що йдеться про «танки третього покоління з батальйону, який незабаром буде розформований». На озброєнні македонської армії перебував 31 танк Т-72.

Згідно з довгостроковим планом розвитку оборонних можливостей Республіки Північна Македонія на 2019-2028 роки, коштів на модернізацію танкового озброєння не передбачено. Тому уряд Північної Македонії, врахувавши потреби Міністерства оборони  України, ухвалив рішення про безоплатну передачу Україні танків Т-72.  

Раніше Чехія та Польща в рамках військової допомоги вже передавали Україні танки радянського виробництва Т-72. 

Т-72 прийняли на озброєння в 1973 році в СРСР. Станом на 2021 рік на озброєнні в росії було близько 2000 Т-72 різних модифікацій, під час вторгнення в Україну росія теж використовувала ці танки. Пропагандистські ЗМІ рф стверджують, що Т-72 є досить старими танками, натякаючи на їхню неефективність. Однак під час повномасштабного вторгнення в Україну росія почала використовувати більш старі танки Т-62.  Виробництво Т-62 припинили ще в 70-х роках і вони не є ефективними у сучасних бойових діях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний