МАНІПУЛЯЦІЯ: Польща отримала право видавати паспорти громадянам України

МАНІПУЛЯЦІЯ: Польща отримала право видавати паспорти громадянам України

28 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1648

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 9 липня 2022 року в мережі поширюють інформацію, нібито уряд України затвердив постанову, згідно з якою громадяни можуть оформлювати ID-картки (діють як внутрішній паспорт) та закордонні паспорти у закордонних підрозділах Державної міграційної служби України. Польща отримала право видавати паспорти громадянам України, а отже «важелі управління» Україною продовжують поступово переходити  до Польщі. 

Однак видачу паспортів за межами України здійснюватиме підрозділ державного підприємства «Документ», яке підпорядковується Державній міграційній службі України, а не уряду Польщі.

Скриншот публікації

Уряд України 10 червня 2022 року ухвалив постанову № 678, яка передбачає експериментальний проєкт щодо оформлення закордонних паспортів та ID–карток громадян України закордоном.

30 червня 2022 року Державна міграційна служба повідомила про завершення робіт із підготовки до відкриття центру ДП «Документ» у Варшаві, який планує почати роботу в серпні 2022 року. Наразі громадяни України, які перебувають за кордоном, можуть подати заяви-анкети на оформлення паспортних документів за допомогою чотирьох мобільних комплексів спеціально облаштованих мікроавтобусів.

«Перші документи можна буде отримати вже на початку серпня. Термін їх виготовлення скоротиться вдвічі й складе до 20 днів», зазначив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін. Попередньо записавшись до електронної черги, можна оформити ID–картку, закордонний паспорт дитині (для осіб до 16 років) та дорослому.  Перелік документів, які потрібно надати для оформлення, можна знайти тут

Прийняття документів здійснюватиме розміщений за межами України відокремлений підрозділ державного підприємства «Документ», яке належить до сфери управління Державної міграційної служби України (ДМС) та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру України. 

Також, відповідно до законодавства України, громадяни  можуть оформити ID-картки та закордонний паспорт лише в державних установах України:

Інші способи оформлення документів не передбачені законодавством України та вважаються незаконними.

Також закордонний паспорт можна отримати за межами України в дипломатичній установі України (для громадян, які постійно проживають за кордоном або тимчасово). Така можливість існувала і до 2022 року. 

До ухвалення експериментального проєкту оформити ID-картку можна було лише в Україні. Для цього необхідно було подати заяву про зняття з консульського обліку (для осіб, які досягли 14-річного віку та повнолітніх, які постійно проживали за кордоном та повернулися на постійне проживання в Україну, отримували паспорти в тому територіальному підрозділі в Україні, де оформлювали реєстрацію місця проживання). У разі обміну втраченої чи викраденої ID-картки оформлення здійснювалося також в Україні. Експериментальний проєкт надає можливість оформити  паспорт громадянина України за кордоном без фізичної присутності в Україні.

Перелік держав, у яких надалі буде здійснюватися прийняття документів для оформлення паспортів громадянина України, визначатиметься ДМС України за погодженням з Міністерством закордонних справ.

Заяви про «передачу Варшаві українського суверенітету» — це частина російської дезінформаційної кампанії. Польша є одним із найбільш послідовних та надійних партнерів України. Раніше ми спростовували фейки про освоєння українських територій Польщею та заяви Анджея Дуди щодо відсутності кордонів між Польщею та Україною, які хибно інтерпретують з метою підриву українсько–польських відносин.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний