МАНІПУЛЯЦІЯ: Поява жінок в окопах під Авдіївкою пов’язана з втратами ЗСУ

МАНІПУЛЯЦІЯ: Поява жінок в окопах під Авдіївкою пов’язана з втратами ЗСУ

7 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
313

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських телеграм-каналах поширюють інформацію, де розповідають про появу жінок в окопах під Авдіївкою. Це нібито свідчить про великі втрати ЗСУ. 

Про масову участь жінок у штурмових діях поблизу Авдіївки російська пропаганда стверджує на висновку одного відео, де присутня лише одна військовослужбовиця. Це стрільчиня-санітарка Олена «Риж» Іваненко, яка добровільно мобілізувалася до лав ЗСУ у 2022 році. Наразі нам не вдалося знайти достовірні відео, які б дозволили стверджувати про масову участь жінок у штурмових діях поблизу Авдіївки.

Скриншот допису 

Подібна заява з’явилася після публікації відео бою від першої особи поблизу Авдіївки. Його автором є український режисер, а зараз військовослужбовець 47-ї ОМБр «Маґура» Олег Сенцов.

Хоч російська пропаганда після цього відео написала про масове перебування жінок в окопах під Авдіївкою, при перегляді помітно лише одну військовослужбовицю. Також ми не знайшли подібні відео з даного напрямку, де б масово фігурували жінки саме на передовій або вони брали участь у штурмах. У такий спосіб російська пропаганда зманіпулювала та подала один випадок як загальну ситуацію в Авдіївці.

Також нам вдалося з’ясувати особу військовослужбовиці на відео. Це доброволиця 47-ї бригади Олена «Риж» Іваненко. Відео Сенцова складається з записів як його особистої камери, так і Риж. Сама військовослужбовиця є стрільчинею-санітаркою та перебуває на бойовій посаді з моменту потрапляння до підрозділу. До лав ЗСУ вона мобілізувалася у грудні 2022 році за власним бажанням. 

Кадри з камери Сенцова. Джерело: фейсбук-сторінка Олега Сенцова

Олена «Риж» Іваненко. Січень 2023 року. Джерело: інстаграм-сторінка 47-ї ОМБр «Маґура» 

Раніше ми вже спростовували фейки про те, що в Україні мобілізують жінок через великі втрати ЗСУ, та що жінки-медикині через мобілізацію виїжджають з України на тимчасово окуповані території. Насправді кордони для жінок не закриті, але вони повинні стати на облік до ТЦК, якщо мають медичну або фармацевтичну освіту. Проте це не означає, що їх відразу призвуть до війська.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний