МАНІПУЛЯЦІЯ: Прем'єр-міністр Австралії назвав людей, які вакцинувалися, вівцями

МАНІПУЛЯЦІЯ: Прем’єр-міністр Австралії назвав людей, які вакцинувалися, вівцями

28 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
364

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео та стверджують, що нібито прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон назвав людей, які зробили щеплення від COVID-19, вівцями (худобою), яку треба загнати у ворота. 

Скриншот відео

Пояснюємо, що не так. Фразу про порівняння з вівцями тих, хто отримали вакцину, вирвали з контексту. 

В Австралії діяли суворі карантинні обмеження ще з березня 2020 року, крім того уряд запровадив спеціальний національний план для боротьби з пандемією COVID-19, що складається з чотирьох етапів послаблення карантинних обмежень, які залежать від рівня вакцинації населення.

Прес-конференція Скотта Моррісона відбулась 10 грудня. Станом на цю дату, ситуація з вакцинацією в Австралії була така: на загальнонаціональному рівні дві дози отримали 88,9% людей старше 16 років, а на рівні окремих штатів найнижчий показник серед усіх мала Західна Австралія — там було 79,3% повністю вакцинованих осіб старше 16 років.

Під час прес-конференції 10 грудня 2021 року Скотт Моррісон зазначив, що штат Західна Австралія відстає від національного плану вакцинації і йому необхідно пройти через “ворота” (досягнути визначеної в плані норми вакцинації — ред.) — схоже на те, як змушують овець проходити через ворота. Скотт Моррісон порівнював із проходженням через ворота складний процес досягнення показників вакцинації, але не називав вакцинованих людей вівцями чи стадом.

Ось цитата Скотта Моррісона і її переклад: «We’ve got one more state to get through that gate as it’s a bit like, you know, getting the sheep through the gate and into the run and we’ve got one more state to get through and we’re looking forward to that happening in the next few days». — «У наc залишається один штат, який повинен пройти через ворота, це щось схоже як, ви знаєте, проходження овець через ворота в загорожу, і в нас лише один штат повинен пройти цей етап, ми очікуємо, що це станеться протягом кількох наступних днів».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний