Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію про те, що смертність серед вакцинованих у Великій Британії в чотири рази більша, ніж серед невакцинованих. Такі дані пов’язують саме з впливом вакцини на організм людини.
Пояснюємо, що не так. Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з Reuters та Politifact.
Вперше цей фейк поширив Алекс Беренсон (Alex Berenson). Раніше ми спростовували фейк про те, що Moderna приховує 300 тис. випадків побічних ефектів після вакцинації. Автором цього фейку також був Беренсон. Його неправдиві заяви про пандемію неодноразово спростовували іноземні незалежні фактчекери, а Twitter назавжди обмежив доступ Беренсону до соцмережі.
Офіс національної статистики Великої Британії опублікував дані про кількість смертей із розподілом серед вакцинованих та невакцинованих. До речі, ці дані стосуються лише Англії, а не всієї Великої Британії, як стверджують у дописах.
У таблиці 4 опублікованої статистики, на яку посилаються автори фейків, є дисклеймер, що для вікової групи від 10 до 59 років вакцинована популяція в середньому буде старшою, ніж невакцинована, через пріоритетну вакцинацію старшого населення. У звіті зазначено, що через вищий рівень смертності серед людей похилого віку рівень смертності серед вакцинованого населення буде вищим, ніж серед невакцинованого.
Охоплення вакцинацією у різних вікових групах в Англії
Отже, вища смертність серед вакцинованого населення пояснюється двома факторами:
- велике охоплення вакцинацією, особливо старшого населення;
- вища смертність серед старшого населення, серед якого більше вакцинованих, ніж невакцинованих.
Немає жодних підстав пов’язувати смертність з впливом вакцини на організм людини.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний