МАНІПУЛЯЦІЯ: У Бахмуті наказують битися до останньої людини — газета Corriere Della Sera

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Бахмуті наказують битися до останньої людини — газета Corriere Della Sera

31 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
262

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито італійська газета випустила матеріал під назвою «Бахмут, бийся до останньої людини». Повідомляється, що росіяни просуваються вглиб міста, а бійці ЗСУ очікують, що командування наказуватиме утримувати західні райони Бахмута, аби виграти час для підготовки контрнаступу.

Утім, слова військових вирвані з контексту.

8 квітня 2023 року в італійському виданні  Corriere Della Sera вийшла стаття під назвою «Bakhmut, lotta all’ultimo uomo», що в перекладі на українську означає «Бахмут, бийся до останньої людини». 

У статті українські військові справді підтверджують просування росіян та говорять про майбутні плани. Однак пропагандисти поширюють лише уривки фраз, вирвані з контексту. Повна цитата українського військового наступна: «Це правда, що говорять ЗМІ з посиланням на розвідувальні служби НАТО, росіяни значно просунулися за останні кілька днів у центрі Бахмута, і наші шляхи постачання стали більш крихкими. Але Генштаб своє знає. Ми думаємо, що він продовжуватиме закликати солдатів триматися в західній міській зоні, щоб знищити максимальну кількість російських солдатів і зосередити їхню увагу, поки ми готуємо наш наступний наступ. Але коли це стане надто важко, і наші люди ризикують потрапити в оточення, вони отримають наказ відступати».  Тож, незважаючи на назву статті, девізу «битися до останньої людини» в українській армії немає. Відступ військ розглядається у випадку, коли ризики втрати людей перевищують вигоди від продовження оборони та підготовки наступу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний