Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють відео, на якому зображений шприц для ін’єкцій. Всередині голки знаходиться чип. Деякі користувачі Facebook у коментарях стверджують, що це доказ чипування внаслідок вакцинації від COVID-19. Автор допису ніяк не пояснює, що відбувається у відео, окрім надпису «чип знаходиться в голці». Отже, цей допис без необхідного пояснення може ввести читача в оману.
Скриншот допису, який поширюють у Facebook
Насправді у відео зображений шприц для вживлення RFID-чипів. Ні ці шприци, ні чипи не використовують для вакцинації від COVID-19.
VoxCheck раніше писав, що у вакцинах від COVID-19 немає чипів RFID (технології радіочастотної ідентифікації). Також ще у червні 2020 року ми спростовували схоже відео, в якому теж демонстрували шприци з RFID-чипами.
RFID-чип, який вживляють за допомогою ін’єкції, можуть застосовувати для ідентифікації свійських тварин. У разі зникнення тварини цей чип можна просканувати за допомогою спеціального зчитувача та дізнатися контакти власника.
Шприц для вживлення RFID-чипу в організм коня
Також цю технологію можна застосувати при розробці імплантів для людей. Наприклад, у Швеції кілька тисяч людей імплантували собі в руку чип, який замінює їм ключи, картки, ID-паспорти. Із тією ж метою скористалися чипом працівники американської компанії 32M.
Шприц із RFID-чипом, який можна вживити в руку людини
Розташування чипу, який використовують замість ID-карток, ключей та ін.
Нагадуємо, що вакциновані проти COVID-19 не мають у своєму організмі електронних пристроїв. Ми неодноразово спростовували фейки про «чипізацію» населення під час пандемії.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний