МАНІПУЛЯЦІЯ: У Німеччині переслідують батьків журналістки, що розповідає «правду» про події на Донеччині

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Німеччині переслідують батьків журналістки, що розповідає «правду» про події на Донеччині

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
551

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Пропагандистські ЗМІ поширюють інформацію, нібито у Німеччині цькують та переслідують родичів російської журналістки Аліни Ліпп, яка доносить «правду» про події на тимчасово окупованих територіях України. 

Утім, це маніпуляція, адже російська журналістка активно просуває пропаганду кремля за кордоном. Жодних підтверджень про те, що родичів журналістки переслідують немає.

Скриншот допису

Журналістка Аліна Ліпп народилася та виросла у Німеччині, її мати — німкеня, а тато — росіянин. Ліпп цікавилися питаннями екології та була членом партії «Союз 90/Зелені» в Німеччині. З 2014 року вона поширює пропаганду серед населення Німеччини та росії. У своєму телеграм-каналі Ліпп постійно заявляє, що у 2014 році Україну захопили «фашисти», які нібито вбивали мирне населення Донбасу. А головною ціллю вторгнення рф називає «захист» мешканців, яких впродовж восьми років нібито «вбивала» Україна. Ці ж наративи використовує росія, щоб «виправдовувати» своє вторгнення в Україну. 

Крім того, на початку війни пропагандистка поширювала заяви російського ставленика у Донецьку пушиліна, ніби українські війська виганяють місцевих, а на їхньому місці створюють «вогневі точки».

Також пропагандистка поширює заяви Міноборони рф про те, що російські злочини у Бучі — це постановка та провокація. І закликає українських журналістів «відкрити» очі на те, що цивільних нібито вбивають Збройні Сили України. 

Раніше ми спростовували фейк про те, що російські військові нібито не причетні до масових вбивств у Бучі.

Раніше Ліпп поширювала дезінформацію, нібито група українських біженців побила 16-річного підлітка у Німеччині, який допомагав у будинку біженців та розмовляв російською мовою. Російські джерела поширили відео російськомовної жінки, на якому вона заявляє, що від отриманих травм хлопець загинув. Утім, пізніше жінка каже, що почула інформацію про хлопця від «друга». Поліція міста Бонн у Німеччині спростувала дезінформацію та припустила, що відео підробили, щоб викликати ненависть до українського народу. 

Після вторгнення рф в Україну у 2014 році Ліпп неодноразово мала конфлікти з однопартійцями. У результаті її виключили з партії. Зараз ведеться кримінальне розслідування через підтримку Ліпп агресії росії щодо України. Рішення у справі ще немає.

Немає інформації, яка б підтверджувала, що родичів журналістки переслідують немає. Німецька прокуратура заблокувала рахунок Ліпп, на який вона збирала кошти на підтримку своєї діяльності та переказувала їх на рахунок в російському банку. Paypal також заблокував акаунт Ліпп та її батька, який проживає в Криму.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний