Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: У США не рекомендують відвідувати країни з високим рівнем вакцинації проти COVID-19

25 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
100

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що в США не рекомендують відвідувати країни з високим рівнем вакцинації проти COVID-19, адже в таких країнах високий або дуже високий рівень захворюваності на коронавірус.

Скриншот статті, яку поширюють у мережі

Однак, це — маніпуляція. Рекомендації щодо відвідування країн формуються на основі нових випадків COVID-19, а не кількості вакцинованого населення.

CDC (Центри з контролю та профілактики захворювань у США) публікують інформацію про рівень захворюваності населення на COVID-19 у різних країнах. Ті країни, де дуже високий або високий рівень захворюваності, CDC рекомендують не відвідувати. Серед списку країн з найвищими рівнями захворюваності на COVID-19 справді є країни з високим рівнем вакцинації населення, однак більшість країн не є лідерами з кількості вакцинованих у світі. 

Раніше VoxCheck спростовував схожий наратив. Тоді говорили, що США не рекомендує подорожувати в Ізраїль, хоча це найбільш вакцинована країна світу. 

Необхідно пам’ятати, що для зниження рівня захворюваності у країні необхідний певний проміжок часу після того, як більша частка населення пройде повний курс вакцинації.

На сайті CDC вказано: “Уникайте подорожей в ці країни. Якщо ж вам потрібно поїхати туди, то перед поїздкою варто повністю вакцинуватись.” (Avoid travel to these destinations. If you must travel to these destinations, make sure you are fully vaccinated before travel). Тобто, CDC не заперечують ефективність вакцинації.

Крім того, CDC визначає чотири групи країн залежно від рівня захворюваності на 100 тисяч населення, а не кількості зроблених вакцин. Так, до 4-го рівня (тобто з найвищою захворюваністю) належать країни, де щодня реєструють більше, ніж 500 нових випадків зараження протягом останніх 28 днів на 100 тисяч населення. До найбільш безпеченого рівня належить країни, де щодня реєструються менше 50 випадків COVID-19 на 100 тисяч населення. 

Раніше ми спростовували фейк про те, що  у США застерігають від поїздок в Ізраїль — найбільш вакциновану країну світу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі