Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У ЗМІ поширюють інформацію про те, що нібито через підвищення ціни на газ певні великі виробництва Європи змушені переміститися до США. Така тенденція, мовляв, перетворить Європу на «деіндустріалізовану пустку», яку населятимуть «розлючені та збіднілі люди».
Однак це — маніпуляція: Європа залишається бажаним ринком для передового виробництва та може похвалитися кваліфікованою промисловою робочою силою, кажуть аналітики та інвестори.
Скриншот публікації
Промислове виробництво Європи, яке постраждало через пандемію коронавірусу, справді зіткнеться зі ще більшим випробуванням ー підвищенням цін на газ. Деякі економісти припускають, що в середньостроковій перспективі виробникам природного газу в Канаді, США та Катарі може бути непросто повністю замінити росію, котра є постачальником для Європи. У такому випадку континент може зіткнутися з високими цінами до 2024 року, що, вірогідно, завдасть великої шкоди промисловості Європи. Утім, це не спричинить «денідустріалізацію Європи».
Незважаючи на обмеження щодо постачання російського газу до Європи та наслідки російського вторгнення в Україну, економіка ЄС не зазнала суттєвого удару. Наприклад, у нещодавньому прогнозі Європейської комісії вказано, що очікується зростання реального ВВП на 2,6% в Єврозоні та на 2,7% в ЄС у 2022 році. Очікується, що інфляція в середньому в Єврозоні становитиме 7,6%, а в ЄС — 8,3%.
Євростат зазначає, що в другому кварталі 2022 року ВВП єврозони зріс на 0,8%, зайнятість зросла на 0,4%. Порівняно з тим же кварталом попереднього року сезонно скоригований ВВП зріс на 4,1% в Єврозоні та на 4,2% в ЄС у другому кварталі 2022 року.
Згідно з оцінками Європейського інвестиційного банку, реальне економічне зростання у 2022 році буде нижчим на 3%, а це лише на 1% менше за прогноз на початку року (тобто до початку повномасштабного вторгнення рф). У прогнозі також зазначають, що державам-членам ЄС доведеться мати справу зі зростанням цін для домогосподарств і промисловості, перебоями в торгівлі тощо. Водночас ЄС у досить стійкому становищі, щоб уникнути рецесії та економічного спаду.
Нік Брукс, керівник відділу економічних та інвестиційних досліджень Intermediate Capital Group, впевнений, що економічні негаразди створюють можливості. По-перше, широкий розподіл продуктивності країни чи сектору надає можливості інвесторам із середньо- та довгостроковими інвестиційними горизонтами. По-друге, вплив енергетичної кризи, ймовірно, зосередиться в кількох ключових країнах і секторах з низкою компенсуючих факторів, які допоможуть обмежити більший збиток для економіки.
росія, розв’язавши війну в Україні і перекривши «Північний потік-2», змусила Європу зрозуміти, що їй потрібно більш активно зайнятися питанням забезпечення себе власними джерелами енергії. Повномасштабна війна дала змогу відчути терміновість завдання повної відмови від російського газу, а також вугілля та нафти, що стане поворотним моментом створення енергетичної незалежності ЄС. Власними джерелами енергії можуть стати ГЕС, ВЕС і СЕС, привернення уваги та вкладень до яких може створити надійні джерела чистої енергії. Отже, підприємства в Європі зможуть й надалі повноцінно функціонувати і розвиватися.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний