МАНІПУЛЯЦІЯ: Журналіст локального аргентинського медіа втратив свідомість через четверту дозу вакцинації
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Журналіст локального аргентинського медіа втратив свідомість через четверту дозу вакцинації

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
54

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

У Facebook поширюють повідомлення про те, що журналіст Карлос Ферера (Carlos Ferrera) втратив свідомість прямо під час ведення прямого ефіру. Користувачі пов’язують це із вакцинацією. Про це свідчить фраза з посту: «Днями отримав 4-ту дозу. Але це ніяк не пов’язано.. Повірте»

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

Пояснюємо, що відбулося насправді. 

В ефірі місцевого телеканалу TN під час включення репортер втратив свідомість. Утім, як пізніше пояснили на сайті каналу, найімовірніше інцидент був пов’язаний зі спекою. На момент публікації TN, журналіст перебував під наглядом лікарів. Водночас ані TN, де працює журналіст, ані інші медіа не повідомляли про четверту дозу вакцинації журналіста і взагалі про зв’язок втрати свідомості з вакцинацією. 

До того ж малоймовірно, що журналіст міг отримати четверту дозу щеплення, адже лише у листопаді 2021 року (фейк поширюється із середини січня 2022 року) уряд Аргентини анонсував доступ до бустерної вакцинації – тобто, третьої дози вакцини – для всього населення. В Аргентині доступні вакцини AstraZeneca, Convidecia, Covishield, Sinopharm, Moderna, Comirnaty, Sputnik V, серед яких лише Convidecia від виробника CanSino Biologics – однодозова (первинний комплекс), а решта — дводозові. 

Нещодавно ми спростовували подібний фейк, у ньому стверджували, що через вакцину проти COVID-19 знепретомнів ведучий у Бразилії.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний