НЕПРАДА: Бразильський ведучий знепритомнів через вакцинацію від COVID-19

НЕПРАДА: Бразильський ведучий знепритомнів через вакцинацію від COVID-19

28 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
363

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому бразильський ведучий знепритомнів під час прямого ефіру. Втрату свідомості пов’язують із вакцинацією проти COVID-19. 

Скриншот допису

Однак, наявність зв’язку із вакцинацією від COVID-19 неправда. Раніше про це писали незалежні фактчекери з Open.online

3 січня 2022 року Рафаель Сільва (Rafael Silva) знепритомнів під час прямого ефіру телеканалу Alterosa. Причина втрати свідомості — зупинка серця. 5 січня Рафаель Сільва повідомив про покращення самопочуття. 

Колега телеведучого Кудо Лопес (Kudo Lopes) зазначив, що лікарі не пов’язують зупинку серця ведучого з отриманою третьою дозою вакцини проти COVID-19. У період госпіталізації Рафаеля Сільви лікарі повідомили про те, що у телеведучого підозра на ваду серця. 14 січня 2022 року ведучий повідомив у Instagram, що у нього виявили пролапс мітрального клапана.

Пролапс мітрального клапана — стан, при якому два клапана мітрального клапана не закриваються плавно або рівномірно, а випинаються (пролапсують) вгору в ліве передсердя. 

Раніше ми спростовували те, що медсестра Тіффані Довер нібито померла після вакцинації.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний