МАНІПУЛЯЦІЯ: Жителі Відня провели акцію на підтримку жителів так званих «ДНР» і «ЛНР»
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Жителі Відня провели акцію на підтримку жителів так званих «ДНР» і «ЛНР»

28 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
63

Перевірка фактів в рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, нібито у Відні пройшла акція на підтримку жителів так званих народних республік “ДНР” і “ЛНР”. Активісти у центрі міста розгорнули транспаранти, що нібито “демонструють розквіт неонацизму в Україні” і виступили проти “західної антиросійської пропаганди”.

Cкриншот допису

Однак, це маніпуляція.

Як видно на відеотрансляції, яку виклали самі організатори події — партія Bravo Osterreich, акція була малочисельною. Серед безпосередніх учасників акції, які тримали транспаранти, виголошували промови і співали пісні, ми нарахували до восьми людей. Ще до ста людей пройшли колоною із прапорами вздовж вулиці під час проведення акції.

Що стосується місцевих жителів, акція зацікавила небагатьох з них — на початку більшість просто проходила повз, однак були і такі, що зупинялися і намагалися сперечатися з учасниками. Однак загалом, подивитися на цю подію зупинилося на більше двадцяти п’яти людей.

Те, що акцію провели місцеві жителі Відня, ставить під сумнів і те, що, як можна почути на початку трансляції, кілька організаторів розмовляють між собою російською мовою.

Щодо організаторів акції, то це партія Bravo Osterreich, яка зареєстрована в Австрії. Організатори визначають її як “метапартію”, метою якої є “врятувати і зберегти батьківщину, життєвий простір і спосіб життя”. Сторінка партії у Facebook налічує 66 підписників, однак вони не активні — у коментарях під дописами майже немає обговорень чи реакції.

Головою партії є австрієць Герберт Шлезак. На cвоїй сторінці у Facebook він поширює антиукраїнську пропаганду, образливі дописи про Україну і президента Володимира Зеленського, а також дописи з підтримкою ковід-дисидентів та противників вакцинації від COVID-19. 

Інша учасниця партії, яку вдалося знайти, — Кріс Мах. На сайті партії вказується, що там вона працює редакторкою. На сторінці Мах у Facebook можна побачити численні дописи з антивакцинаторською пропагандою. Також вона поширювала антиукраїнську пропаганду з російських ресурсів.

Підтримка ковід-дисидентів та противників вакцинації закріплена на рівні самої партії — на її веб-сайті є окремий розділ “Corona Tyrannei” (“Тиранія корони”), у якому йдеться, що “бутафорська пандемія, яка давно інсценується в усьому світі” має на меті “спробу державного перевороту і ліквідацію демократії, верховенства права і конституційно гарантованих прав і свобод населення Австрії”. Партія також поширює фейки, що пандемії COVID-19 нібито не існує, а вірус SARS-COV-2 до сих пір не виявлений у лабораторії. Нагадаємо, раніше VoxCheck вже спростував і перший, і другий фейк.

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний