«Мені в кайф допомагати людям» – Назар Мошняга | VoxUkraine

«Мені в кайф допомагати людям» – Назар Мошняга

12 Лютого 2020
FacebookTwitterTelegram
2564

Коли Назар навчався у Відкритому університеті реформ, друзі порадили податися у Vox, мовляв, для нього це має бути ідеальна робота. Тож Назар не став відкладати надовго, за два дні пройшов необхідний для початку стажування онлайн-курс, а за два місяці отримав пропозицію про роботу. Він називає Vox організацією для волелюбних людей: добре виконана робота важливіша за формальні показники проведеного в офісі часу. 

Назар рік пропрацював на проекті VoxCheck, а тепер перейшов у DataVox, де аналізує великі дані і пише на їх основі матеріали. Каже, що фактчекінг йому подобається як і раніше, але наразі бачить свій розвиток саме у використанні програмних засобів для аналізу даних. Іноді складно передбачити, скільки часу знадобиться, аби опрацювати дані і зрештою випустити статтю, але Назару допомагає його педантичність і перфекціонізм. Увага до деталей – необхідна складова ефективної роботи з даними.

Зараз Назар готує матеріал про активність депутатів у фейсбуці. За допомогою спеціального інструмента для моніторингу соцмережі він досліджує, що парламентарії пишуть про ринок землі: чи підтримують його введення, які вимоги висувають тощо. Також планує створити рейтинг популярності сторінок законотворців у соцмережах.

Паралельно з роботою Назар навчається в КПІ на спеціальності “комп’ютерні науки”, проте не бачить себе програмістом, його приваблює насамперед громадський сектор, в якому вже має чималий досвід. Він працює на громадських засадах у студентській раді університету і студмістечка і разом з однодумцями відстоює права студентів і контролює використання коштів адміністрацією вишу. Назар називає цю діяльність міні-політикою і каже, що таким чином реалізує своє бажання допомагати людям.

Поєднуючи роботу, навчання і громадську активність, Назар має обмаль вільного часу. Коли раптом випадає вільний вечір, іде кататися на ковзанах. Повністю поринути в хобі вдається лише у відпустці, тоді він гостює у батьків і організовує ігри з аматорського хокею для дорослих і дітей. Це велике діло і особлива атмосфера: зібрати команди, розчистити кригу на ставку, нагострити ковзани, полагодити розбиті об суперників ключки і знову завдати їм нищівної поразки.

Назар цікавиться урбаністикою, читає лонгріди і слухає український рок (проте може ввімкнути і Alyona Alyona чи Kalush). А ще слідкує за стрічками кіновсесвітів Marvel і DC і передивляється комедійно-драматичні міні-серіали «Sex Education» і «Fleabag». Найближча ціль у цьому році – успішно захистити диплом, а після перерви планує піти вивчати публічне адміністрування.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний