Наскільки знизилася ціна та експорт російської нафти у 2022 році?

Наскільки знизилася ціна та експорт російської нафти у 2022 році?

Photo: ua.depositphotos.com / alexeys
3 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
4205

Група економістів опублікувала дослідження про те, як санкції, запроваджені у грудні 2022 року (ембарго ЄС та обмеження ціни, запроваджене G7), вплинули на торгівлю російською нафтою та нафтопродуктами. Дослідження показало, що на європейському ринку росія продає нафту зі значною знижкою, але підвищує об’єм продажу, щоб зберегти доходи (рис. 1). Проте на тихоокеанському ринку (торгівля з Китаєм) знижка на російську нафту була надто значною, а ціна перевищувала передбачене обмеження. 

Отже, санкції проти російської нафти потрібно посилювати – в тому числі знижувати граничну ціну та вивчати, яким чином певним покупцям вдається обходити цінове обмеження.

Цей рисунок показує, що доходи росії від експорту енергоносіїв у 2022 році виросли. Як показує наступний рисунок, переважно зростання доходів зумовлене зростанням цін на енергоносії. Однак, Китай, Індія та Туреччина наростили імпорт російської нафти настільки, що «перебили» його зниження країнами, які підтримали санкції (ЄС, G7 та інші).

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний