«Не можу сидіти без діла, мені весь час треба щось робити» – Тетяна Тищук | VoxUkraine

«Не можу сидіти без діла, мені весь час треба щось робити» – Тетяна Тищук

15 Січня 2020
FacebookTwitterTelegram
725

Сильна жінка, яка знає все про українські реформи, навчає реформаторів, має науковий ступінь з економіки і танцює балет: лідерка проекту ІМоРе Тетяна Тищук. 

Про Vox Тетяна дізналася ще на етапі його створення, одразу зацікавилася ним і вирішила приєднатися до команди. Підготувала кілька матеріалів, згодом долучилася до одного з проектів: досліджували, як громадські організації впливають на боротьбу з корупцією. Спершу брала участь у проекті з моніторингу реформ ІМоРе як експертка, а у 2016 році, коли Vox шукав лідера цього проекта, очолила його. Сьогодні зізнається, що вже не уявляє свого життя без Vox, бо знайшла місце, де люди такі самі як вона: активні і люблячі Україну. 

Тетяна універсальний солдат. Посудіть самі: вона працювала генеральним директором заводу високовольтної апаратури, в Міністерстві економіки, у Держстаті, Інституті стратегічних досліджень та Інституті економіки та прогнозування Академії наук України. Вона закінчила Донецький політех на кафедрі прикладної математики та має науковий ступінь з економіки. 

Роботу в VoxUkraine Тетяна поєднує із викладанням в Київській школі економіки. Вона навчає держслужбовців, аналітиків, журналістів макроекономіці, публічним фінансам, аналізу та оцінюванню політики на основі даних, статистиці.

Почати реформу чи прийняти закон замало, вважає Тетяна. Більш важливий етап їх втілення в життя. Для ефективних змін в країні конче необхідно доводити до кінця те, що вже розпочато, засвоювати уроки з того, що не вийшло. Головне не боятися: краще почати і зробити неідеально, ніж чекати правильного моменту, який може ніколи й не настати. 

За словами Тетяни, в Україні зазвичай доводиться кілька разів адаптувати нові закони, доки вони дійсно запрацюють. Так відбувається тому, що кардинальні зміни потрібно узгоджувати з існуючими практиками. Першопроходці-реформатори набивають гулі, коригують прийняті зміни, набивають нові, і зрештою, з третього чи четвертого разу все працює як треба. Якщо якесь з нововведень «не злетіло», це не треба розглядати як катастрофу, говорить Тетяна. Така робота, зібралися і працюємо далі. 

Тетяна з дитинства займалася балетом і звикла до класичної музики. У вільну хвилину може подивитися серіал, а от на художню літературу часу не вистачає.

Попри слабкість до сумочок і гарного взуття, Тетяна називає себе сильною жінкою, бо ніколи не жаліється і приймає будь-які виклики. А ще не потребує зовнішньої мотивації. «Не можу сидіти без діла, мені весь час треба щось робити» – усміхається Тетяна.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний