НЕПРАВДА: Американський генерал Стівен Твітті заявив, що втрати ЗСУ можуть становити до 200 тисяч солдат

НЕПРАВДА: Американський генерал Стівен Твітті заявив, що втрати ЗСУ можуть становити до 200 тисяч солдат

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1394

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють інформацію, нібито американський генерал-лейтенант у відставці Стівен Твітті (Stephen Twitty) заявив в інтерв’ю, що втрати серед українських військових можуть сягати 200 тисяч чоловік. ЗМІ посилаються на німецьке видання Linke Zeitung

Насправді ж Твітті не робив таких заяв, його слова вирвали з контексту, а Linke Zeitung не є надійним джерелом інформації.

Стаття Linke Zeitung є перекладом публікації російського медіа «Свободная пресса», де автор, не посилаючись на джерело, цитує слова Твітті про те, що війна розгортається на користь росіян, а, за оцінкою генерала, з лав ЗСУ «зникло 200 000 солдат».

Linke Zeitung не є авторитетним джерелом інформації, видання поширює проросійські наративи та входить у «чорний список» німецьких ЗМІ у базі «Propaganda diary» від VoxCheck. 

Насправді 31 травня під час зустрічі з військово-політичними експертами, організованої Радою з міжнародних відносин, Стівен Твітті не називав кількість втрат української сторони, а лише поставив питання, чому про них так мало інформації. До того ж 200 тисяч — це оцінка чисельності військових ЗСУ на початку війни.

Наводимо дослівний переклад слів Твітті: «Я хочу нагадати вам, що ми часто чуємо про загиблих та поранених росіян. Ми чуємо дуже мало  про втрати України, при тому, що вона також втрачає воїнів. Україна починала з 200 тисяч (солдатів — ред.). Хто знає, де вони зараз?»(«And I also want to remind you we hear a lot about Russian casualties and Russian losses. We hear very little about Ukrainian losses, and keep in mind they’re losing soldiers throughout this war as well. They started at approximately two hundred thousand. Who knows where they are today?»).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний