НЕПРАВДА: «Азов» запрошує Французький іноземний легіон в Україну — відео

НЕПРАВДА: «Азов» запрошує Французький іноземний легіон в Україну — відео

19 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
200

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, де нібито українська бригада «Азов» запрошує в Україну Французький іноземний легіон, щоб дати відсіч російській агресії. 

Це неправда. Підрозділ не публікував подібного ролику. Він створений за допомогою уривків різних відео, які опублікували раніше. 

Скриншот допису

Подібний ролик не публікували на сайті бригади «Азов» чи у соціальних мережах підрозділу. Також за зворотним пошуком нам вдалося з’ясувати, що відео створили за допомогою компіляції різних записів. 

Наприклад, початок відео — це кадри з ролика «le major Gérald s’engage !» («Майор Джеральд доєднується!»). Його опублікували на офіційному ютуб-каналі легіону 19 лютого 2021 року. На ньому військовий Джеральд Мічіара, який також відомий під псевдонімом «Майор Джеральд», демонструє процес приймання у Французький іноземний легіон.

Зверху — кадр з відео «le major Gérald s’engage !». Знизу — фейковий ролик

Уривки з українськими військовими та бійцями Французького іноземного легіону взяті з різних відео про «Азов» та іноземний легіон, які опублікували у 2022 та 2013 роках відповідно. 

Зверху — відео «Azov. Made in Ukraine», опубліковане 12 вересня 2022 року. Знизу — фейковий ролик 

Зверху — відео «Le Boudin – Musique de la Légion étrangère», опубліковане 16 квітня 2013 року. Знизу — фейковий ролик 

Фейковий ролик з’явився на фоні припущень 26 лютого 2024 року Президента Франції Емманюеля Макрона про відправлення військ західних країн для захисту України. Проте він додав, що поки на це згоди немає. Вже 14 березня Макрон знову не виключив направлення західних військ в Україну, але заявив, що зараз це не розглядається.

Раніше ми вже спростували фейк про те, що Президента Франції погрозами змушують до ескалації війни.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний