НЕПРАВДА: Байден заснув під час пам'ятної церемонії на Гаваях

НЕПРАВДА: Байден заснув під час пам’ятної церемонії на Гаваях

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
208

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, у якому президент США Джо Байден нібито заснув під час пам’ятної церемонії в окремій громаді Лагайні, Гаваї, яка зазнала масштабних лісових пожеж.

Утім, це неправда. Автори дописів поширюють відео низької якості, через що важко визначити, чи справді президент заснув. Проте на відео вищої якості можна побачити, що Джо Байден не спить, а дивиться вниз, кліпає та киває.

Скриншот публікації

8 серпня 2023 року в американському штаті Гаваї на острові Мауї спалахнула низка лісових пожеж, які стали найсмертоноснішими в історії США за більше ніж сотню років. Чи не найбільше постраждала Лагайна – окрема громада на острові Мауї. Щоб не переривати операції з відновлення острова, Джо Байден разом зі своєю дружиною Джилл Байден прибули на Мауї 21 серпня. 

У рамках візиту президент зокрема відвідав захід із залучення громади у Лагайні, де його і зафільмували нібито сплячим. Утім, якщо поглянути на фрагмент відео з 19:25 хвилини у високій якості, можна побачити, що Джо Байден слухає промову, дивлячись униз та кліпаючи. 

Скриншот з відео, яке поширюють проросійські медіа

Скриншот із відео високої якості

І через 20 секунд президент знову дивиться на людину, яка виголошує промову.

Скриншот із відео високої якості

Російські дезінформатори не вперше створюють або поширюють неправдиві публікації про Джо Байдена. Раніше ми спростовували фейки про те, що президент США майже заснув на зустрічі з президентом Ізраїлю і його відсторонили від управління Сполученими Штатами.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний